Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Report

Trocha Francouzského luxusu v Praze

16. listopadu 2012 v 18:03 | PJ
Co koupit někomu, kdo už má všechno? Ne, zde rozhodně nenalezneš inspiraci na Vánoční dárky, ale můžeš se pokochat krásnými luxusními doplňky až z Francie. Splečnost S.T. Dupont totiž lestos oslavila v Praze své 140. výroč od svého založení. A to překrásnou výstavou ve dnech od 14. do 17. listopadu přímo ve svém butiku v Havířské ulici.

Co je vůbec S.T. Dupont za společnost?
Že už jsi o tom někde slyšela? Možná. Tato značka se zabývá především výrobou luxusních per, zapalovačů, zavazadel, kabelek a dalších drobných doplňků. Rozhodně se nejedná o firmu, kde by jsme my, obyčejní smrtelníci bežně nakupovali například pera do školy. Tato značka si zakládá na své eleganci, tradici a kvalitě. Všechny její výrobky jsou zpracovávány dle původních postupů. A tím si získala fanoušky ve vyšších společenských vrstvách jako byly bohatí panovníci z dálného východu, vévodu a vévodkyni z Windsoru, Winston Churchill,Guccio Gucci, Marilyn Monroe,Coco Chanel, Audrey Hepburn,Pablo Picasso a další. Dokonce mladá princezna Elizabeth- budoucí anglická královna dostala od francouzského prezidenta svatební dar v podobě zavazadla v levandulové barvě právě od S.T.Dupont. A současná francouzská vláda navázala na tuto tradici tím, že Williamovi a Kate darovala kufřík, který byl na této výstavě také k vidění.

Na výstavě byly k vidění i produkty z kolekce Second Empire, která se skládá ze tří řad
a byla vytvořena speciálně k tomuto 140. výročí. Zmínila bych předevnším dvě řady a to Prestige, která nabízí produkty s jemně vyřezanými bronzovými detaily a do každého výrobku bylo ručně vsazeno osm rubínů. Celkem se jich vyrobilo 1872 jelikož toto číslo je právě shodné s rokem založení firmy.
A pak řada Diamond, která nabízí jedinečnou kombinaci detailně propracovaných
per a zapalovačů vyrobených z bílého zlata a laku doplněnou o 153 bílých diamantů umístěných na peru
a 222 bílých diamantů na zapalovači. A tyto produkty jsou vyrobeny v celkovém počtu 28 kusů na celém světě.

V letošním roce se tváří značky stali dva její největší zákazníci- Audrey Hepburn a
Humphrey Bogart.

Pokud se tato akce bude ještě opakovat. Třeba 150. výročí. A já pevně věřím, že ano. Tak na ni určitě vyraž, protože je velice zajímavé. A navíc všechny ty třpytící se věci to je pastva pro oči!

Alcina Trend Kompakt Show 2012

27. května 2012 v 0:38 | PJ
Každý tráví neděli jinak. Někdo ji celou prolenoší, někdo vyrazí ven s přáteli. V neděli 20. Května se v pražské La Fabrice sešlo více než 50 profesionálních kadeřníků aby se přiučili novým trendům od samotného pana Roberta Lindingera, který se podílí na tvorbě nových kolekcí. A jak vypadala ta aktuální?
Dva odlišné styly spojené v kolekci od módní kosmetické značky Alcina. Z části jemné přírodní barvy a střihy a z té druhé tě oslní zářivými barvami a ostrými střihy. Paul Gehring vytvořil kolekci na zdůraznění ženské krásy a sebevědomí.


Lehkost a jednoduchost. Dvě slova, která charakterizují trend Forest. Účesy působí mystickým dojmem. Vše má zdůrazňit přírodní krásu. A především hlaví ideou tohoto trendu má být propojení člověka s přírodou.
(fotografie: oficiální zdroj)

Oproti tomu styl Flowers pulsuje energií a touhou být středem pozornosti. Žádná omezení jen bohaté, nespoutané střihy a syté barvy. Tento trend dodá sebevědomé ženě tu sladkou tečku. Někomu tyto střihy mohou připadat příliš extravagantní,ale nenechte se zmást. Netradiční to je určitě,ale když to někomu sluší, je to opravdu úchvatné.

"Kolekce Forest & Flowers vyjadřuje individualitu a odlišnost stylu. Forest look je více trendy a objevuje vše nové, naopak Flowers si umí užít přítomnost na maximum." řekla o kolekci Jana Burdová, třínásobná kadeřnice roku, která na akci předvedla jak se tvoří takový avantgardní účes například na nafocní titulní stránky k módním časopisům. A vykouzlila modelce na hlavě něco úchvatného. Ačkoli mne modelka nakonci připadala jako ty panenky s malým tělíčkem a obří hlavičkou, smekám před tím, protože tomu se říká úmění i když to nebylo z přírodních vlasů nýbrž příčesků.

A co ty si myslíš o kolekci? Líbí se ti spíše poklidný Forest nebo dynamický Flowers? Měla by jsi tu odvahu na to, se nechat podobně ostříhat?

Veletrh BIOSTYL

24. dubna 2012 v 13:06 | PJ
Bio. Dříve se o tom mluvilo hodně, dnes už toho tak moc není. Já zastávala názor, že bio je jenom drahá nálepka a že to nic neznamená. Postupem času mi ale v kuchyni začalo produktů s touto nálepkou příbývat a ze mě se začal strávat maniak prahnoucí po zdravé stravě a životním stylu. A proto jsem uvítala možnost navštívit právě veletrh, který se touto tematikou zabývá- Biostyl. A když jsem si pročítala, co všechno mohu čeka, byla jsem nadšená. Esoterika a Evolution byly třešničkou na dortu.
 
 

Reklama