Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Focused on

Nohy v teple

5. listopadu 2012 v 19:23 | PJ
Máme tu listopad, pokud to nevíte milí drazí. Zima se nám blíží. A pokud si letos všichni Martinové seřídí hodinky správně a přijedou na blílém koni přesně 11. chtělo by to se na ně připravit. Na ně? Eh... chci říct na sníh...

90's

29. dubna 2012 v 12:59 | PJ

Let's face it, nothing beats the '90s!

Není to tak dávno, co jsem byla s Jackeline v kavárně a nějakým prazvláštním způsobem jsme se dostaly na téma naše dětství a došli jsme k (překvapivému) závěru, že naše generace měla to nejkrásnější. Proto dnešní focused on věnuji nám, co jsou ten zlatý ročník 90! Ano, každý z vás si může teď klepat na čelo, že přeci každý bude tvrdit, že to jeho dětství bylo nejlepší. Ano já s vámi souhlasím, ale nikdo mi nevymluví, že oproti dnešní generaci se moc věcí nezměnilo. A až my "90s kids" vyrosteme myslím, že budeme velice podivní rodiče a velice otravní prarodiče až budeme dětem vyprávět o životě bez facebooku, twitteru, google+, iphonu a podobně.

My "bloggeři"

18. března 2012 v 18:42 | PJ
Jen jeden jednoduchý krok a život se ti změní...
Jeden klik a otevřeš si dveře do nového světa. Do světa, který není až tak jednoduchý, jak se může zdát.
Staneš se součástí něčho....
Dostaneš příležitost třeba změnit svět, nebo možná se změníš ty.
Jeden jednoduchý krok .... a budeš si moct říkát Bloger.

Víte, již jsem zde někde psala, že k tomu, aby jste si mohli říkat blogeři, nestačí jen mít blog. Chce to tvrdou dřinu a něco skutečně dělat.
Každý, kdo si založí blog, prochází různými fázemi.
1. "Jéé mám nový blog, udělám tohle a tohle a budu tam psát tohle a tohle"
2. "Uff.. nějak to nestíhám."
3. "Hm. Zase nic novýho."
-Teď nastává moment, kdy to většina lidí vzdává. A na blog zapomínají. Na začátku si totiž řekli jaká to bude paráda založit si blog a že budou mít velkou návštěvnost a spoustu lidí je bude obdivovat... A když se to nestane po pár týdnech/ měsících vede to ke 4. kroku, který se pro ně stává posledním "Končím"
Ale jsou tu tací, kteří jdou dál a pracují na tom, snaží se zjistit, jak přilákat lidi. A jedině ti budou mít radost nad svou první 100 návštěvníků za den nebo za svých prvních 50lidí online.
Přežijí nejsilnější.

Blogger je tvor poněkud zvláštní. Od ostatních lidí je jiný v tom, že když se ho zeptáte na adresu, zeptá se vás, jakou máte na mysli a nebo vám automaticky napíše www.něco.něco.cz
Existuje několik druhů bloggera. Záleží n tom, z které země pochází.
Blogger je ale především, člověk chodící s hlavou vzhůru a s očima a srdcem dokořán.
Upozornění pro okolí: Raději se snažte bloggera nenaštvat, protože by vám mohl na internetu pošpinit pověst.

Blog může mít v dnešní době každý a o čemkoli.

V první řadě ale když člověk začn blogovat, měl by si říct, proč to dělá. Dělá to pro sebe? Pro ostatní? Je to pro něj koníček nebo druh relaxace? Chce to s tím třeba i někam dotáhnout?
Někde jsem četla, že vést si blog za účelem proslavení se je blbost,ale nějak to nechápu. Dobře vezmeme si například Dominiku Myslivcovou... Na narozeninové párty krásná.cz jsem se s ní bavila a ona říkala, že díky blogu je tím, kým je. A dělá si co chce. Například teď se pouští- možná už pustila, mluvili jsme spolu někdy začátkem února a to měla jít druhý den do studia- do zpívání.
A kdo by nechtěl být tím nejlepším?

Jednou, když jsem byla malá asi tak ve 4. třídě, někdo mi řekl: "Blogování je ztráta času, dělej raději něco užitečnějšího." Lidé jakoby nechápali, že je to koníček stejný jako třeba sbírání známek, vaření... A člověku to dá mnohem víc než hraníher na počítači, X boxu nebo Playstationu. Většinou je blog také o nějakých našich koníčcích a je to místo, kde máme možnost předvést to, co umíme.

Takže...

Blogování zdar!

Say STOP!

8. března 2012 v 16:54 | PJ
Máte tu focused on o trohu dří,ale po přečtení zjistíte, že není na co čekat.
Jelikož jsem již dávno odepsala facebook, projížděla jsem dnes twitter, kde se dozvím vždy co se děje. Dnes mne zaujalo, že všechny tweety směřovaly předeším k jakému si Konymu.
Začalo mne zajímat kdo to je, co znamená #Kony2012 a kdo jsou neviditelné děti?
Po několika minutách mi začl běhat mráz po zádech. Tak se pohodlně posaďte a čtete, protože sice bych se divil, kdyby to neříkali za pár minut neříkali v televizních novinách,ale i tak cítím jakousi povinnost, že vás musím informovat, protože tohle si opravdu zaslouží minimálně skromné místečko na mém skromném blogu.Dovolte, abych vám představila muže, který je jedním z největším -bohužel- ještě žijícím nejhorším kriminálníkům této doby. Jeho jméno je Joseph Kony. A co že udělal? Vede "brutální kult unesených bojovníků" zvaný Lord's Resistance Army (LRA)
On unáší děti z jejich domovů do rovníkoé Afriky, nutí je stát se vojáky a dívky sexuálními otrokyněmi, zabije a zmrzačí jejich rodiče a sousedy.
Zajímaly by vás statistiky?
26 let násilí....
.....30 000+ unesených....
V roce 2005 byl obžalován,ale stále je veřejnosti neviditelný a stále mu vše prochází...

Tento rok má všechno změnit! Vzniklo toto video (doporučuji shlédnout a pokusit se porozumět)


a projekt KONY 2012
Proč 2012? Protože tento rok ho uděláme viditelným! Protože tento rok ho zničíme a Kony dostane, co i zaslouží!
Tumblr_m0imof5zyj1r4glbbo1_500_large
Fresh reports top the news almost daily of the continuing violence in Syria. Death counts are rising with casualties on both sides. EU bans and international uproar seem to have no effect and the Syrian military continues its advances on opposition occupied cities.When the Syrian crisis began in early 2011 the world watched in horror. Thousands were killed and the situation has continued to escalate.The instigating demonstrations began nearly a year ago to protest the imprisonment of children, but as a result of the violence thousands of lives have been taken – many of the dead are civilians caught in the midst of this struggle. Neither side seems willing to make concessions and violence continues.There are three groups opposing the governments and of these, the Free Syrian Army (FSA) is leading the military uprising. Do these groups have the right to continue fighting the government while civilians are consequently being slaughtered? The Syrian government is being indiscriminate in its killing and using the Free Syrian Army as its excuse. If the FSA were to stand down any continued violent action by the government would result in international uproar and foreign support would have a much more clear path of action.I worry that the value of the individuals lost is being forgotten in the midst of this desperate rights movement.Read the full history of conflict here.

5. března proběhla světová online premiéra toho videa a začlo se to šířit po celém větě rychlostí světla a twitter je toho stále plný.
Čím, že to vlastě můžeme my ovlivnit? Chápu, že ne každý by přispíval peněžní částkou, jednak to je snad i nesmyslné, ale pokud jte takoví nadšenci, proč ne, tady máte odkaz: https://www.stayclassy.org/checkout/donation?eid=14711
Ale pomůžeme všichni tím, že o tom budeme vědět a šířit informace dál! Takhle se celý svět spojí proti jedné osobě!
Ty děti si to nezaslouží, nebo snad ano?
Kony-2012_0_large

ZDROJE obrázků a více informací na: oficiálních stránkách, kde si mimo jiné můžete koupit i různé reklmní předměty (proč ne, ten náramek se mi moc líbí) nebo na blogu projektu.

Keep Calm

and

Stop Kony!

Moustache

4. března 2012 v 10:00 | PJ
Je to "cool". Je to zábavné. Je to stylové. O čem že to mluvím?
Moustache (někdy také mustache). Již 2 roky se to drží na žebříčku trendů po celém světě, takže není divu, že to došlo i k nám do Čech.

Víte zajímalo mě, proč je ten knírek tak proslulý? Proč to všichni znají? Proč? Proč? Proč? Proč? PROČ?
Hledala jsem odpovědi snad všude. Dokonce jsem porušila pravidlo lenosti, že když to není na první stránce googlu, tak to jednoduše neexistuje,ale... on to nikdo neví.
Může to být tím, že se jakýsi 26-ti letý chlápek Della Valle rozhodl udělat reportáž s názvem 'the glorious moustache challenge', kde přesvědčil 30 lidí aby si měsíc pěstovali knírky a pak se jich ptal, jak jim to změnilo život jaké byly reakce okolí. (No jo nejspíš američan). Výsledky byly různé. Pokud vás to zajímá nejlepší bude zapnout google překladač nebo procvičit anglická slovíčka a podívat se na oficiální stránky projektu: http://gloriusmustache.com/
Ale přeci jen, celá tato akce byla až reakcí na úspěch knírku jakožto symbolu.
Co za tím vším tedy stojí?
Kořeny by to mělo mít mezi "hipsters" což by měli být v překladu "Hipíci" ale u nás v Čechách se to bere za špatný konec. (Plánuji o tom článek, teď na to nemám prostor.) Zkrátka spoustu lidí to přisuzuje právě jim. (Ve spojných státech vyznává tento styl každý druhý teenager, aby jste si to nepředstavovali skutečně jako naše hipíky.)

Musíme se spokojit s tím, že nejspíš není nikdo, kdo by za tím vším stál. Lidem se to zkrátka líbí. Je to zábavné, jednoduché a je to všude, takže pokud se vám to nelíbí zatnout zuby a čekat až to přejde-jestli to přejde, přeci jen už je to tu 2 roky lidem se to stále neomrzelo...

A teď by mě upřímně zajímal váš názor, protože chci vědět jak se to ujímá u nás, takže.. Jak se vám líbí knírky neboli MOUSTACHES ?

Keep Calm and...

25. října 2011 v 17:50 | PJ
Britové opět s něčím přišli a Amíci se do něčeho opět zamilovali! Není nikdo, kdo by neznal "Keep Calm and..." ovšem to bychom nebyli češi že? Tak dobrá, není nikdo, kdo by v životě neviděl třeba toto:
New
Zajímá vás, co to vlastně je a o jakém šílenství to vlastně mluvím?
Začátek mají tyto "obrázky" už v době druhé světové války, kdy měly sloužit jako plakáty, které měly zvýšit morálku Britů tím, že předají zprávu od krále Jiřího IV. Plakáty původně vypadaly přesně tak jako výše na obrázku,ale nikdy se na ně nedostalo. Před nimi byli ještě dva plakáty se slovy "Your Courage, Your Cheerfulness, Your Resolution will Bring Us Victory" a "Freedom is in Peril" Když válka zkončila plakáty byly ničeny, údajně se zachovaly pouze 2.
Za rozšíření těchto mot vlastně děkujeme knihkupectví Barter Books, kde našli 1 z é zmíněných originálů, který se jim natolik zalíbil, že si jej zarámovali v blízkosti obchodu. Brzy se však zjistilo, že zákazníci mají zájem především o tento plakát a tak se začaly tiskonout kopie plakátu.

V současné době se dá o heslu Keep Calm and Carry on hovořit jako o celosvětovém trendu. Lidé vymýšlí své vlastní mota jako například zde:
6160395509_306d55f2cc_z_large

Mne to také pohltilo, v mobilu mám jenom 142 podobných hesel a objednala chystám se si objednat i tričko. Jediný problém je, že k nám do republiky ta móda dorazí až někdy buhví kdy, takže koupit si tričko tady u nás je bez šancí,ale není to poprvé co se vyplatí objednávat se zahraničí, no ne?

Pokud i tobě se to líbí a máš chuť vytvořit si vlastní plakát doporučuji tyto stránky: http://www.keepcalm-o-matic.co.uk/ naleznete tam všechno, co potřebujete vědět.

Nový
 
 

Reklama