Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Trable s blogem

16. února 2013 v 21:57 | PJ
Většinou, když něco píši, tak vím zcela jasně o čem a jak chci psát. Myšlenky mám urovnané a to se to píše jedna báseň. Abych ale byla upřímná, právě teď tomu tak není. Sedím za psacím stolem a usrkávám z obřího hrníčku horkého, černého čaje. A snad si od tohoto článku slibuji, že jakmile to všechno napíši a uvidím to černé na bílém, budu mít v hlavě o něco jasněji.

Celkem mne začíná unavovat nálada, která zde na severu blog.cz panuje.


Snad bych mohla začít tam, kde začaly i mé pochybnosti o blogu. cz. A to u článku Nikki- Bubblegum. Dovolím si zde citovat některé části, které se sice povětšinou týkají Autorského klubu, ale vypovídají o stavu celého blogu. Když tedy budu ignorovat fakt, že se vyhazovalo z AK i přes nevědomí blogerů, budiž, ale zpráva o jednok mém oblíbeném blogerovi Karlu Jechovi, mi pohnula žlučí. "Nedávno si Karel Jech smazal svůj blog, nevím, jak byl tady na blogu - myslím, že jako DancerBoy, moc jsem k němu nechodila, za to jsem si s ním psala na Facebooku. Blog si smazal poté, co mu bylo sděleno, že v AK je vlastně nechtěný a to vlastně proto, že je homosexuál a dává to najevo." Celou jeho výpověd z facebooku, se dočtete v Nikkiině článku.

Ale to bylo v prosinci. Tudíž jsem přivřela oči a šla dál.
Byl tu očekávaný 21. prosinec a krom toho, že měl být konec světa a já sfoukla svíčky na svém narozeninovém dortě, zároveň blog.cz se pokusil o to, udělat krok ku předu a změnit úvodní stránku. To, že zde bylo zprvu několik nedostatků jsem přehlížela a nadávky ostatních blogerů jsem nebrala, jelikož lidí vždy nadávají na změny, ale časem si zvyknou. Páni admini nám slibovali, že všechny drobné nedostatky se již brzy napraví a vše ude tak jak má.
Máme tu únor a možná se pletu, ale mám pocit, že se nezlepšilo od té doby snad vůbec nic.
Ba naopak.

Chyb přibývá a komunikace blogerů a vedení selhává.


A tím už se dostáváme k příběhu starého snad 14 dní. Kdy blog opět vypovídal službu a rozhodl se zlobit. Což ovšem nikdo nevěděl a doposud se neví, zda-li se to bude opakovat.
To jsem se totiž jednou večer rozhodla skontrolovat si před spaním blog a koukám. Posledních pár článků chybí. Přihlásím se, hledám, nikde nic. Naopak ztratilo se toho mnohem víc. Trnu hrůzou, zda-li někdo odhalil mé heslo a teď mi promazává články. Nebo co se to vůbec děje.
Vy, co máte blog a vložili jste do něj tolik energie, že se stává důležitějším než váš účet na facebooku nebo kdekoliv jinde, mne chápete. A vy, co ne, si zkrátka představte, že jsem se cítila jako by se mi právě zhroutil jeden svět. ¨
Opakovala jsem si, že je důležité zachovat si chladnou hlavu, a tak jsem zavolala Jackeline, které mě uklidnila tím, že to se děje všem, ale že neví, co se bud dít dál.
Tak jsem se koukala na srdce blogu. Žádná zpráva nic. K poslednímu článku, který informoval o zcela nedůležité věci, jako názory na jakýsi websurf, se za posledních několik hodin vázaly komentáře rozhořených uživatelů, které si bohužel nepřečtete, jelikož je do posledního smazali.

Mazání nelichotivých komentářů, ale není novinka.

Což jsme se mohli přesvědčit již dík aférce s výše zmíněným AK.
Ale zpět k současné situaci. Můj komentář bul samozřejmě smazán také. A následující výsměšný o tom, že je to zde jak za dob dřívějších, kdy cenzura mávala světem, také. Bez milosti.
Dalo by se pochopit a odpusti, že mazali komentáře, které se nevztahovaly k článku, ale podle některých blogerů, kteří si stěžovali na mail se ani ti, nedočkali své odpovědi.

Teď už blog vypadá relativně v pořádku, ale žádná omluva, informace o tom, co se zde dělo. Nic. Ticho po pěšině. A to mě rozčiluje víc a víc.

Blog.cz na České internetu nemá konkurence.

Uživatelů blogu je čím dál tím víc a pánům adminům narostly nosánky nahoru. A proto mám pocit, že se kašle na "pohodlí blogerů" a i na nějaké "vylepšování". A to je tím největším problémem. Bohužel se zapomíná na blogspot, kterému slavný blog.cz zatím sahá jen po kolena.
Nejen pokorčilými funkcemi, ale i tím, že je také zadarmo, ale reklam obsahuje minimum a dokonce, když je na svých stránkách bloger chce mít, může si s nimi vyělávat a ne jako zde. Kde jsou neustále, trapnější a trapnější a navíc za to nedostanem ani korunu. Je tu obrovský počet reklam, komerčnost kam se podíváte, ale prostředky na vylepšení očividně nejsou.

Jak to bude dál?

Co můžeme udělat? Co můžu já udělat? To je vlastně ten důvod, proč jsem se rozhodla napsat tento článek. Ale já nevím. Blogspot jsem si založila, ale jsou určité povinosti, návštěvníci, vzpomínk, co mě vážou k tomuto blogu.
Nerada bych opouštěla něco, na čem jsem se tak nadřela, ale myslím si, že admini o to usilují. Pochybuji, že jim jde o to, být ti nejlepší, když ani nedokáží držet krok s konkurencí. Je to zde celé taková 'malá domu' kdy se maží nevhodné komentáře a upřednostňuje pár VYVOLENÝCH.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Al. | Web | 17. února 2013 v 10:48 | Reagovat

Ta písnička asi potěší no. Prostě nějaký idiot. A jak to dopadlo? Jako vždy, přišel, omluvil se a všechno se "nějak" zapomnělo. Už to nebudeme řešit a budeme si "užívat" poslední prázdninové neděle (měli jsme jarní prázdniny).
A co jen tak napsat o blog.cz? Asi radši nic. Nikdo se nás neptá, co bychom chtěli my blogeři, a když už jsou nějaké ankety, tak s týkají AK (ze kterého když už se tam dostanete, tak vás stejně vyhodí bez ohlášení ;D).
Na bloggeru mám také účet, jenže pravdou je, že tam není taková "propagace" blogů jako tu (nejnovější články, téma týdne,...). Ale pokud to tak s blogem.cz půjde dál, asi už se tam přestěhuju natrvalo.
Myslím, že Standovi to až moc stouplo do hlavy, když si myslí, že mu to bude jen tak procházet, když smaže negativní komentáře. Ale jak myslí, zanedlouho mu zde zůstanou jen ti "vyvolení", jak jsi řekla a všichni ostatní se na to vykašlou...

2 | Web | 19. února 2013 v 3:35 | Reagovat

Děkuji moc, snad to nějak zvládnu..
V podstatě nemám na výběr, kdyby u nás práce byla, jdu jinam hned. :/ :)

Co napsat k blogu.cz? Tak nějak nevím.
samozřejmě pravdivý článek. Taky se mi stalo (jako každýmu), že to nefungovalo, jak mělo. Zveřejnila jsem třeba článek, ale po přihlášení do správy blogu článek prostě neexistoval. Taky jsem se rozčilovala, ale řekla jsem si, že na to kašlu teda.. protože s tím samozřejmě nic nezmůžu, jak už popisuješ v článku.
A od té doby problémy ZATÍM nemám, tak to neřeším a uvidíme, jak to bude dál.
Co se týče AK apod., tak tam jsem se nikdy nehlásila.. ani to nesledovala, takže to jde úplně nějak mimo mě. O starost míň.. :))

3 kačaba | E-mail | Web | 19. února 2013 v 11:46 | Reagovat

Ahoj, nechtěla bys dělat kosmetického poradce u společnosti Oriflame? Je to celkem zábava a navíc si tím můžeš pěkně přivydělat. Já toto dělám od 15 let (nyní mi je 20) a za tu dobu jsem si vydělala celkem dost peněz. Navíc je dobré, že se to dá dělat i při škole, nebo při jiné práci. :) Je to velmi jednoduché. Dostaneš katalog, který ukážeš svým známý, přátelům a blízkým ve svém okolí, a začneš dělat objednávky. Čím více budeš nabízet, tím více si vyděláš. Navíc kosmetiku, kterou budeš objednávat sama pro sebe, budeš mít levnější než jsou katalogové ceny. Ze začátku bych ti se vším pomohla a poradila. Až by ses do toho trochu dostala, mohla by si pod sebe nabírat další lidi, díky kterým by se ti načítali další procenta k zisku. Pokud máš zájem, nebo víš o někom ve svém okolí, kdo by o to měl zájem, tak mi odepiš a můžu kohokoliv zaregistrovat. Jedinou podmínkou je věk - musí vám být minimálně 15 let. :)
Navíc teď nabízím bonus - každému, kdo se stane členem a projde všemi kroky úspěšného startu, zašlu 200 Kč. Dále bonus každému, kdo přivede do týmu dalšího člověka, který projde úspěšným startem - odměna 1000 Kč. :)

4 Jackeline K. Taylor | Web | 19. února 2013 v 18:18 | Reagovat

Ten blog jako, ani nevim co k tomu říct, prostě jak to blbo a ani se neobtěžovali cokoliv řict... Nebo se omluvit a říct třeba když to už půjde...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.