Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Láska kvůli penězům?

7. srpna 2012 v 8:24 | PJ
Naše hodnoty se mění. Pro mnohé je honba za penězi vrchní prioritou.

"Ahoj Kami, tak co, nějaký nový objev?" mrkla jsem na svoji kamarádku po tom, co jsme se snad roky neviděly. "Uh… no někdo by tu byl, ale nechci nic říkat dokud si ho neotestuju." "Neotestuješ? Jak to myslíš?" nechápavě jsem se na ni podívala, vypadala, jako by ji mé vyzvídání na toto téma nudilo. "Ále, potkali jsme se na fesťáku, byl dost dobře oblečený a nemohla jsem si nevšimnout jeho nabyté peněženky no a tak jsem upravila make-up, vlasy a nahodila úsměv. Zbytek dne jsme strávili spolu, všechno mi zaplatil, ale víš, já mu to neuvěřím dokud mě na 'rande' nepozve na nějaký pořádný místo. Už mnohokrát jsem naletěla klukům, co vystavovali na obdiv peníze, které zrovna dostali od babičky k narozeninám a to mi za to nestojí." Nestačila jsem se divit, co z mé kamarádky vylézalo. Že by se z ní už ve svých 16-ti letech stávala jedna z těch, co o nich Rytmus zpívá tu ne tak lichotivou písničku? Nechtělo se mi ani věřit, že by někdo mohl opravdu uvažovat jako- zlatokopka.


Faktem je, že zlatokopky jsou více a více diskutované téma. A není to díky interpretům, kteří o nich skládají písničky, ale z toho důvodu, že jich v posledních 20-ti letech vyrostlo jako hub po dešti. Ale proč? Proč snad každá dívka či žena touží po dobře zaopatřeném muži. A proč jsou některé schopny zajít až tak daleko? Velký podíl na tom bude mít konzumní život, který naše společnost vede a také to, že světem hýbe reklama. Jsi milý, hodný romantik? To máš smůlu, protože to už je dávno pasé. Dnes raději řekni částku na svém bankovním účtu a pokud možno se ukaž v obleku od Armaniho a stav se pro mě novou Audinou.

Ubývá těch, kteří sní o domečku někde na samotě s dětmi, manželem a láskou, kterou nic nerozdělí. Většina z nás sní o co nejvyšším společenském postavení, o společenském uznání … a tak si kupujeme věci, které nepotřebujeme za peníze, které nemáme pro získání troše respektu od lidí, kteří nám mohou být ukradení. A tento respekt končí s každým starým modelem. Pro získání takových peněz bychom museli mít tak geniální nápady jako třeba měl Mark Zuckerberg nebo snad už jenom krást. Ale není jednodušší sem tam něco zvětšit, něco zmenšit a tradá do barů na "vysokou". Zaměřit cíl, získat kořist a uzavřít dohodu. Dohodu, že se staneš přes den doplňkem a v noci hadrem nějakého "bohatého strýčka".

Až po čase si spousta zlatokopek uvědomí, že drahokamy na krku jsou jen zátěží, ale už možná bude pozdě couvat. Smutně budou pohlížet na ty nezávislé ženy, které si dokázaly na vše vydělat samy. Budou si přát domeček na vesnici…

Neříkám, že pro mě není dobrý bonus, když si vyrazím někam s klukem, který "na to má", ale nestavila bych to do kritérií. Nejsem ani nějaká feministka, ale chci být jednou hrdá na to, co jsem. Chci se podívat na svoje šaty, kabelky a vědět, že jsou jen a jen moje, že jsem je získala vlastním úsilím. Toužím po uznání, ale za to co jsem.

A co si myslíš ty o zlatokopkách? Měla by jsi žaludek na to, se přetvařovat a snášet rozkazy pana miliardáře?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 #Justsayin | 7. srpna 2012 v 17:19 | Reagovat

Měla by jsi dodat, že výrokem: "… a tak si kupujeme věci, které nepotřebujeme za peníze, které nemáme pro získání troše respektu od lidí, kteří nám mohou být ukradení. " parafrázuješ Willa Smitha.

2 Míša | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 17:21 | Reagovat

Jsem jako Ty. Nejlepší věci, na které jsem hrdá, jsem si koupila za svoje. Třeba takový notebook byl první pořádná věc.
Je ale druhá strana. Dá se to pochopit. Žena může bohatší muže vyhledávat proto, že jednou chce, aby měla za co vychovat své děti. Ale těch bude méně.

3 m. | Web | 7. srpna 2012 v 17:22 | Reagovat

Já bych spíš řekla, že to souvisí s tím, jak marná je naše ekonomika. I tý nejblbější náctce dojde, že něco v tomhle světě neni úplně v pořádku a že jestli se dostatečně nezaopatří, tak se může dostat do pořádnejch problémů, ze kterejch jí nikdo nepomůže.

A jak se líp zaopatřit, když jsem sama neschopná/nevzdělaná/příliš mladá/nezkušená/bůhví co ještě - najdu si chlapa, kterej to má na háku a na němž je vidět, že mi v tom pomůže, prostě proto, že si to může dovolit. Možná ty holky nehledaj někoho, kdo jim bude kupovat nejdražší mobily a zvát je do nejluxusnějších podniků. Možná jen hledaj někoho, kdo je peněžně v pohodě, protože takovejch lidí je po čertech málo a je vždycky dobrý se jich držet už jen proto, abychom se to naučili dělat taky. Navíc úspěšných lidí se drží úspěšní lidé - být nablízku někomu zajištěnýmu zvyšuje šance na to, že se ze mě taky brzo stane zajištěná osoba.

Já nevím, vždycky jsem nad tím tématem přemýšlela a chtěla bych to zkusit, randit s někym, kdo mi všechno zaplatí a absolutně ho to nebude finančně zmáhat, kdo mě s kamarádkou pošle na výlet kamsi do Karibiku a za to všechno mu bude stačit můj úsměv nebo nějakej ten sex :D

Chtěla bych to zkusit, ze zvědavosti. Ale není to můj sen. Já na to ani nemám povahu, v podstatě nesnáším, když mi někdo cokoli platí, snesu to jen když fakt nemám peníze, jinak k tomu nevidím důvod, a i když mám peněz pomálu, tak mi to je proti srsti a snažím se tomu člověku zase koupit něco nazpátek, pivo za pivo a tak.

Do života tak úplně netoužím po vyloženě bohatym člověku, ale chci na něm vidět, že se umí o sebe postarat, eventuálně o mně, když to budu potřebovat. Nemusí bejt úspěšnej, ale musí bejt schopnej.

4 Atze | Web | 7. srpna 2012 v 21:18 | Reagovat

Holky zlatokopky bych nejraději kopla do zadku. Kam ten svět spěje ..

5 Kristýna Danielová | E-mail | Web | 14. srpna 2012 v 4:24 | Reagovat

Nevím, nikdy jsem nesnila o tom, že budu mít za manžela miliardáře, který mi zaplatí vše, na co si vzpomenu. Dokonce ani o tom, že budu mít nádherný barák, s velkou zahradou a bazénem. Možná vůbec nesním, místo toho přemýšlím reálně. Vím, že nikdy nebudu zazobaná panička, protože moji rodiče mě nemají jak zabezpečit. Nejsem pilná studentka, ani se nevěnuji něčemu, co by nějak vynášelo. Spokojím se s obyčejným klukem, obyčejnou prací a bytem v Nymburce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.