Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Květen 2012

just because i'm busy

31. května 2012 v 17:37 | PJ

doesn't mean i don't love you my dears

....kouknout se na němčinu, přečíst si angličtinu, uklidit si pokoj, jít tam a tam, sbalit si věci, vyřídit tohle a tohle, vyměnit peníze, nakoupit to a to,...

Yep. Je to tak. Nestíhám. Opět. Přes velikou snahu být organizovaná a vše si řádně plánovat do diáře prostě nemám čas. A jak se říká, že být zaneprázdněný= být produktivní. U mě to teda rozhodně neplatí. Na blog mi tedy, přes veliký zármutek, nezbyl čas. A také jsem si to schytala od nějaké slečny v mailu, která napsala, cituji: "A prosím nepřestávej s blogem ani na chvíli." Takže teď opět přicházím s veeelikou omluvou a děkuji vám za podporu. :)

Právě mám obrovský problém se svým šatníkem. Se svým starým oblečením už nejsme kamarádi a nové si trčí v obchodech s úžasnou cenou zatímco moje peněženka zeje prázdnotou. Jak mám vysvětlit, že všechno co dostanu, tak "prožeru" (na to už vážně není jiné slovo). Můj mozek příjmá děsivé signály z žaludku vždy když projdu kolem nějakého obchodu s jídlem, občerstvení, nebo s latté. Ale to je pořád řečí o nedostatku peněz, dostaňme se k důvodu, proč potřebuji vyměnit šatník a tím je, že přeci nepojedu do Paříže v teniskách a do Londýna v džínách a tričku.

Už teď v neděli odjíždím a až teď si začínám schánět věci. A abych toho neměla málo nějak se mi záhadně vypařila kartička zdravotní pojišťovny, takže jsem ve všem tom zmatku 3x přerovnávala věci v pokoji.Kartička se samozřejmě nenašla, takže mám ještě fofr se zařizováním. Ale už to mám díkybohu za sebou.

Moc se omlouvám, ale teď už mě vážně nenapadá, co psát.
Takže prozatím se mějte pěkně a adió! :)

Alcina Trend Kompakt Show 2012

27. května 2012 v 0:38 | PJ |  Report
Každý tráví neděli jinak. Někdo ji celou prolenoší, někdo vyrazí ven s přáteli. V neděli 20. Května se v pražské La Fabrice sešlo více než 50 profesionálních kadeřníků aby se přiučili novým trendům od samotného pana Roberta Lindingera, který se podílí na tvorbě nových kolekcí. A jak vypadala ta aktuální?
Dva odlišné styly spojené v kolekci od módní kosmetické značky Alcina. Z části jemné přírodní barvy a střihy a z té druhé tě oslní zářivými barvami a ostrými střihy. Paul Gehring vytvořil kolekci na zdůraznění ženské krásy a sebevědomí.


Lehkost a jednoduchost. Dvě slova, která charakterizují trend Forest. Účesy působí mystickým dojmem. Vše má zdůrazňit přírodní krásu. A především hlaví ideou tohoto trendu má být propojení člověka s přírodou.
(fotografie: oficiální zdroj)

Oproti tomu styl Flowers pulsuje energií a touhou být středem pozornosti. Žádná omezení jen bohaté, nespoutané střihy a syté barvy. Tento trend dodá sebevědomé ženě tu sladkou tečku. Někomu tyto střihy mohou připadat příliš extravagantní,ale nenechte se zmást. Netradiční to je určitě,ale když to někomu sluší, je to opravdu úchvatné.

"Kolekce Forest & Flowers vyjadřuje individualitu a odlišnost stylu. Forest look je více trendy a objevuje vše nové, naopak Flowers si umí užít přítomnost na maximum." řekla o kolekci Jana Burdová, třínásobná kadeřnice roku, která na akci předvedla jak se tvoří takový avantgardní účes například na nafocní titulní stránky k módním časopisům. A vykouzlila modelce na hlavě něco úchvatného. Ačkoli mne modelka nakonci připadala jako ty panenky s malým tělíčkem a obří hlavičkou, smekám před tím, protože tomu se říká úmění i když to nebylo z přírodních vlasů nýbrž příčesků.

A co ty si myslíš o kolekci? Líbí se ti spíše poklidný Forest nebo dynamický Flowers? Měla by jsi tu odvahu na to, se nechat podobně ostříhat?

Happy Geek Pride Day...

25. května 2012 v 19:26 | PJ

....you nerds.

Víte proč mám tak ráda twitter? Protože se tam člověk dozví to, co na fb nikdy nezjistí. Dneska je den Geeků! Hahahah. Vsadím se, že polovina z vás neví o co jde. Ok. Ok. Ok. Dovolíte mi to vysvětlit?

Geek. Takový člověk by se dal krásně charakterizovat, jako můj pravý opak. Je to podivín zajímající se o techniku mající hluboký zájem o fyziku, chemii ... zkrátka někdo jako Sheldon z Big Bang Theory.
Být Geek je především v USA styl některých lidí. Velké Wayfarer brýle a co nejoriginálněji zpracovaný styl alá šprt.

Myslím, že není náhoda že Geek-day připadá zrovna na výročí Star Wars.Práve teď se to na twitteru hemží samými tweety ve stylu: "I'm geeky and I'm proud" a nebo "Star wars!" a já jenom "Oh hell no!" Star Wars jsem nikdy, i přes vynaložené úsilí mého okolí, neviděla celé a nikdy nechci. Fyziku zvládám pouze díky milému panu profesorovi, matiku nepobírám vůbec a z věcí jako je biologie a chemie se mi dělá špatně. Ale proč se jeden den neoblíknout jako oni?
Přijde mi to jako sranda. :D

PS: Nikdy si nedělejte z Gleeků srandu. Je možný, že jednou budou vašimi šéfy.

Pojďme si zopakovat vzorečky z fyziky!


Keep Calm

8. května 2012 v 13:14 | PJ

because

NEXT MONTH

IS SUMMER!

Že vás prý baví deníčkovské články. Tak proč ne. Mě taky... No co. Zapomeňte na to, co jsem kdy psala. I tohle je úděl blogerů.

Léto, léto, léto. Nevím jak vás ale mne již s prvními teplotami nad 20°C padla taková letní nálada, že to se mnou bylo i k nevydržení. Ovšem pokud si vzpomínáte na ty úplně první dny sluníčka, kdy se všichni opékali na sluníčko, tak to PJ byla doma, ležela v posteli naštvaná na celý svět, protože měla rýmičku... A s tím, že rýmička nic není si jděte pokecat s mým doktorem, protože mě to málem stálo zdravý rozum a nos!

Ale to je pryč a ačkoli se to počasí opět zkazilo já překypuji štěstím, chutí vyměnit celý svůj šatník a pouštět se do všeho po hlavě. Objevila jsem novou lásku! Brýle a prstýnky. Paradoxem ale je, že mi tato láska kazí předsevzetí o tom, že začnu už konečně šetřit. Ale co. Myslím, že to jsem porušila již dávno, kdy jsem začala s Jackeline chodit každý druhý den na letté a dortík. (Ani nevíte jak je úžasné vše probrat když vám mozek zaplavuje kofein.) A nesmím zapomenout, že skoro každý pátek jsme s Jackeline také v kině jelikož listina 100 filmů, které chceme za rok vidět se nenaplní jen tak. Ovšem ona ta moje pohodlnost a všechny ty lásky jsou na peněženku nevydělávajícího člověka trochu moc, takže jsem závislá na jednom členu naší rodiny, který vždy najde trochu soucitu. Ale není mi to zrovna nejmilejší. Přemýšlela jsem o brigádě, že bych šla dělat do nějaké kavárničky,ale tento nápad jsem brzy zavrhla hned ze dvou důvodů. Prvním je, že bych to tam všechno "sežrala" a druhý je naprosto jasný. Kdo by se chtěl dobrovolně připravovat o prázdniny?

Mimochodem já a škola už jsme se spolu opět naučily vycházet. Nebo se alespoň vzájemně tolerovat. Ačkoli to je celkem pozdě. Brzy totiž našemu gymplu řeknu adiós a půjdu na česko-angilickou střední školu zaměřenou na marketing, média a mezinárodní obchod! Řeknu sbohem státním školám se stálým "na to naše škola nemá peníze..." Včera mi automat sežral 20kč a ani mi nedal pití! Zloději. A to nemluvím o tom, že jsme se snad jako jedná škola včera a minulé pondělí učili. Zatím co všude bylo ředitelské volno. A naše milá paní řediteka řekla: "Měli by jste být rádi, že se můžete učit!" A dále se s námi nemazlila....
Pff... ačkoli vím, že se nezbavím lidí, které nemám ráda stejně se těším až neuvidím tváře některých děvčat... Víte, kdyby mohly děvky létat, naše škola by byla letiště, protože co tam chodí. Ale ne. Berte všechno s nadsázkou, jelikož čtete článek subjektivně zabarvený názorem autorky, která byla několika lidmi sama prohlášená za největší mrchu a děvku.

Začíná být nebezpečné, co všechno sem píšu. To se mnou dělá ten černý čaj- na probuzení- pche! Řekněme si teď prozatím ahoj. A budu stráášlivě ráda když zase někdy zaskočíte... na kus řeči.... na zjištění, že na tom nejste nejhůř... na zasmání nad autorkou... prostě ať už sem chodíte z jakýkoli důvodu přijďte zas. :)

Sparkles

7. května 2012 v 12:44 | PJ |  Nail art
Právě jsem počátala, kolik už těch nail artů máme a došla jsem k čílu 11, takže teď si můžete vyzkoušet už 12 nail art!

RE: Nervní bioslečna vs. usměvavý pučmeloud

4. května 2012 v 16:27 | PJ
Není to tak dávno, co jsem na internetu narazila na článek, kde jeho autorka psala něco ve smyslu tom, že než být nervní bioslečna je lepší být "usměvavý pučmeloud". Bylo to napsané nádherně, ale přeci jen chtě nechtě moje nové já oponovalo.
Neříkám, že není pravda to, co autorka článku popisovala. Je skutečně jednodušší mít v lednici samý sádlo a pokud nevážíte metrák žít si tak do aleluja. Každý z nás je ale jiný a já vám tímto článkem chci ukázat, jak jsem na tom já ( respektivě mé nové já).

Já sama bývala typický příklad nezdravě se stravujícího člověka. Ne, že bych překypovala láskou k salámům a podobným "mastným" jídlům,ale pro mě bylo nebezpečí toto: čokoláda, cocacola a bramburky. A věřte mi tato kombinace je mnohdy vražedná a je to snad to nejhorší, co může být.

Zlom u mne nastal, když jsem zjistila, že se moje stravování začíná výrazně projevovat na mém vzhledu. Nedostatek vitamínů způsobil že moje vlasy začaly slábnout a když jsem projela rukou ve vlasech hned jich na ni pár zůstalo. Další problém způsobil cukr a sůl obsažený v cocacole, bramburkách a čokoládě a tím problémem bylo zhoršení pleti. Pak jsem se začala všímat více vitamínů a omezovat právě tyto potraviny. V lednici mi začalo přibývat více mrkve, rajčat, salátů, jablek, pomerančů, vody a džusů. Knedlíky plněné masem z mrazáku byly nahrazeny lososem a ve skříni přibylo Müsli, cornflakes a spoustu dalších potravin.
Ano, prvních pár dní to vydrží spoustu lidí. Někteří zvládnou i týden,ale vždycky končí opět s pusou od čokoládové polevy. Ale když to děláte pro něco. Když vás jakási představa lepšího, hezčího, zdravějšího já žene vpřed, tělo si zvykne. Organismus se naučí mít rád to, co jíte. A někdy si můžete i dopřát to potěšení ve formě jedné skleničky cocacoly nebo sušenky či dokonce i na nějaké oslavě si můžete dát i pár bramburek. Nejsem zastáncem drastických diet, a proto chápu, jsme jenom lidi. Ale nesmíte u toho zůstat. Musíte to brát i jako trénink vůle. A pokud vydržíte se "zdravou stravou" zjitíte, že vám je líp. Bolesti břicha? A z čeho? (Platí zde výjimka, když si dáte na noc oříšky,ale to snad všichni víme.) Mě přestaly padat vlasy, pleť se zlepšila a já ze sebe mám dobrý pocit. Stojí to za to! Ne, že ne. A dokonce teď když si dám brambůrky, tak nesním celý talíř na posezení. Už mi to prostě nechutná. Prvních pár soust si užiju a pak to pro mne ztrácí na chuti a začíná se mi to protivit. Po čokoládě je to to samé. Ano, dám si jednu tyčinku,ale pak mám pocit zalepené pusy a jsem přeslazená. Pak nastává čas na sklenici vody a na ovoce.

Nemusíte počítat kalorie a další zbytečnosti. Prostě jezte tak, jak vám to vyhovuje, po čem se cítíte skvěle a hlavně aby vaše strava byla vyvážená.

Nevěřte tomu, že to nejde, když to nezkusíte. Všechno jde, když se chce. Potřebujete k tomu 2 věci: motivaci a trošku silnější vůli.

Byl první máj, večerní máj....

1. května 2012 v 19:05 | PJ |  Monthly

...byl novinek čas....

Duben tak rychle proklouzl mezi prsty, že už zde opět máme prvního ale tentokrát května.
Během dubna jsem byla jako sopka chrlící nápady na vylepšení, takže jsem si je musela i zapisovat do diáře abych na něco nezapomněla. Nakonec se ale může zdát, že to nebude tak horký.

Úplně ze všeho nejdříve vám chci moc poděkovat za hlasování zde. Dostali jste mne během 5-ti měsíců na krásné první místo a to jsem tam jako jedna z těch novějších. A přes 1000 hlasů je skutečně neuvěřitelné! Skutečně si toho moc vážím a všechny - byť takové malé - úspěchy jsou pro mne palivem, které mne žene vpřed.


Ale co už mne tak nepotěšilo je fakt, že jen opravdu málo z vás hlasovalo v hlavní anketě, která je v menu, což si moc nedokážu vysvětlit. Jak jsem již psala v předchozím článku, s těmito anketami jsem začala z důvodu toho, abych získala přehled o tom, co vás zajímá. Takže pod menu nalezneta anketu o tom, zda-li to má cenu a jestli budute hlasovat. Protože pak mám z výsledků takový smíšený pocit. Možnost hlasovat je vždy celý měsíc a výsledky pak uvidíte v článcích z této rubriky. Takže prosím hlasujte, protože tím přispíváte ke zlepšení tohoto blogu.
Mimo to ale v dubnu zde byla anketa a ačkoli hlasovalo pouze 34 lidí nějaký výsledek to dalo.
Takže na mou otázku: Co zde nejčastěji navštěvuješ? Jste odpovídali takto:
Z toho plyne fakt, který mě těší, že během těch několika článků si stihla získat vaše srdce rubrika: Focused on.
A protože i mne se takové články dobře píší, rozhodla jsem se, že tedy už nebudete muset čekat každých 14 dní na článek,ale bude každý týden klasicky v neděli. (Takže sudý/ lichý týden se ruší a bude pouze u nailartů a účesů.)

Když už jsme u těch účesů, tak vám už oficiálně oznamuji že 1. díl bude v pátek 11. (a dále už každý lichý týden), ale bude formou fotografií- fotonávodů.

Také bych vás chtěla upozornit, že v menu už je odkaz na funkční galerii, kde najdete všechny moje fotografie i nailarty, ilustrační obrázky k focused on,... ačkoli jsem si v nastavení dávala tu práci a vyplňovala svědomitě i kolonky s popisem složek, jak vidím bylo to zbytečné, protože popis nikde nenajdete, takže vám alespoň tady řeknu v jaké složce, co naleznete.
  • Photography- Dřívější pokusy o "umělecké" fotografie. Nikde jinde takové fotky nenajdete, prostěkdyž nějaká bude, tak se objeví tam.
  • Look book- Jedním slovem outfity. Pokud chcete rychlý přehled všech outfitů bude právě tam. Nikde jinde jim žádnou speciální rubriku vyhrazovat nebudu,ale v menu najdete odkaz na ten nejnovější.
  • Fashion- Moje nejnovější módní úlovky, které mi říkají pane (paní?). Především se bude jednat o detaily na outfitech, špercích. Více bych to nerozepisovala. :)
Pokud by jste chtěli víc složek s fotografiemi dejte mi vědět třeba v komentářích. A v příštím měsíci se na to můžete těšit, berte ale na vědomí fakt, že se s většinou fotek setkáte v článcích, takže není třeba tvořit milióny složek.
Dalším bodem v diáři mám: vrátit návštěvnost a vysvětlit důvod proč zde nebyla a proč zde opět je. Důvod je naprosto jasný. Byl to jakýsi tichý protest vůči těm, co se honí za vysokou návštěvností. Také mě rozčilovalo, když jsem psala o tom, jak na návštevnosti nezáleží a že je důležité, aby vás to bavilo, a někteří "chytráci" se do mě pustili, že je jasné, že mě na návštěvnosti nezáleží když mám tolik a tolik lidí deně... Takže jsem ji prostě skryla a vycházela z údajů, které mi přicházely mailem a ze statistik blogu.cz Ale vadilo mi, že jsem nemohla pozorovat hned kolik lidí mám na blogu dnes a bylo to.... nepohodlné?...Ano! Nepohodlné. Takže už to zde opět mám,ale chci upozornit, že na ta čísla nestavím celý blog, jde mi o vaši aktivitu zde, co se týká komentářů, hlasování v anketách apod.
Dále zde můžete čekat návody například jak si vytvořit svůj vlastní lapač snů, náramky, jak upéct cookies, namíchat si koktejly na osvěžení a spoustu článků z mého života.
Takže přeji příjemné čtení a chvíle pohody s tímto blogem
Vaše