Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Březen 2012

A to je ta krásná země...

25. března 2012 v 14:31 | PJ

... Země Česká, domov můj

Od malička jsem byla vychovávána vlasteneckým způsobem. Tatínek mne vždy vodil po památkách a vyprávěl vše o české historii. Naučil mne být hrdým ČECHEM. Seznámil mne s praotcem Čechem, Husity a Janem Žižkou, Járou Cimrmanem, Masarykem a v neposlední řadě mi řekl vše o 2. světové válce a našich výsadkářích a mém pradědovi, který byl za války ve Velké Británii a dělal majora a znal se s nimi, Benšem i Churchillem.
Byla jsem tedy hrdá Češka a vlastenka. Dokud...

Stalo se to, že jsem začala já a dokonce i taťka vidět Čechy jako osobnosti. Taťka dokonce i o něco dříve, jelikož já ještě v primě (tj. 6. třídě) byla zaslepená dětskými představami. Nechtělo se mi věřit, že češi by se dali charakterizovat slovy jako: opilci, srabi, burani... Hádala jsem se, že to nemůže být možné, že každý člověk je jiný a jak si vůbec může někdo dovolit toto tvrdit. Bohužel po letech jsem zjistila, že na tom bude něco pravdy.

Češi bývali HRDÍ na to, co jsou. Ale kdy? Za první republiky možná, když jsme se stali konečně republikou a museli světu dokázat, že jsme silný a velkolepý stát. A my byly! Už z dějepisu víte, že průmyslově jsme byly nejvyspělejším státem v Evropě.

Co se stalo? Němci, Komunisté a na závěr naši páni politici, kterým se povedlo rozprodat nás jak se dalo.

Víte, vždycky jsem se, já nevím proč, těšila na okamžik až dostanu občanku. Ale když tá chvíle skutečně nastala a já šla na úřad, aby mi na ní začali pracovat, vycházela jsem odtamtud naprosto znechucená a řekla jsem mamce: "Při první příležitosti balím kufry a na vysokou CHCI do USA a zůstanu tam!" Mamka se jenom usmála a když to pak vyprávěla taťkovi při jídle oba se smáli a celá rodina jsme si začali plánovat budoucnost, kdy já budu mít obrovskou vilu na Manhattanu a naši si najdou bydlení v Kanadě.

Už necítím příliv vlastenectví a hrdosti při státní hymně. Ale nemohu říct, že bych toto místo nemilovala. Stále je to můj Domov a když někdy jdu po staré Praze- po Vyšehradě brzo ráno, když nikde není ani živáčka, cítím se spajata s naší historií a vím, že mám být hrdá na to, kdo jsem a pro co naši předkové bojovali,ale nikdy bych nesměla vyjít opět do normálního života.

Popraskané

19. března 2012 v 15:00 | PJ |  Nail art
Koneně jsem se odvážila a koupila si praskjíí lk na nehty. Není to přesně to, co jsem si představovala,ale ani to není nejhorší.

My "bloggeři"

18. března 2012 v 18:42 | PJ |  Focused on
Jen jeden jednoduchý krok a život se ti změní...
Jeden klik a otevřeš si dveře do nového světa. Do světa, který není až tak jednoduchý, jak se může zdát.
Staneš se součástí něčho....
Dostaneš příležitost třeba změnit svět, nebo možná se změníš ty.
Jeden jednoduchý krok .... a budeš si moct říkát Bloger.

Víte, již jsem zde někde psala, že k tomu, aby jste si mohli říkat blogeři, nestačí jen mít blog. Chce to tvrdou dřinu a něco skutečně dělat.
Každý, kdo si založí blog, prochází různými fázemi.
1. "Jéé mám nový blog, udělám tohle a tohle a budu tam psát tohle a tohle"
2. "Uff.. nějak to nestíhám."
3. "Hm. Zase nic novýho."
-Teď nastává moment, kdy to většina lidí vzdává. A na blog zapomínají. Na začátku si totiž řekli jaká to bude paráda založit si blog a že budou mít velkou návštěvnost a spoustu lidí je bude obdivovat... A když se to nestane po pár týdnech/ měsících vede to ke 4. kroku, který se pro ně stává posledním "Končím"
Ale jsou tu tací, kteří jdou dál a pracují na tom, snaží se zjistit, jak přilákat lidi. A jedině ti budou mít radost nad svou první 100 návštěvníků za den nebo za svých prvních 50lidí online.
Přežijí nejsilnější.

Blogger je tvor poněkud zvláštní. Od ostatních lidí je jiný v tom, že když se ho zeptáte na adresu, zeptá se vás, jakou máte na mysli a nebo vám automaticky napíše www.něco.něco.cz
Existuje několik druhů bloggera. Záleží n tom, z které země pochází.
Blogger je ale především, člověk chodící s hlavou vzhůru a s očima a srdcem dokořán.
Upozornění pro okolí: Raději se snažte bloggera nenaštvat, protože by vám mohl na internetu pošpinit pověst.

Blog může mít v dnešní době každý a o čemkoli.

V první řadě ale když člověk začn blogovat, měl by si říct, proč to dělá. Dělá to pro sebe? Pro ostatní? Je to pro něj koníček nebo druh relaxace? Chce to s tím třeba i někam dotáhnout?
Někde jsem četla, že vést si blog za účelem proslavení se je blbost,ale nějak to nechápu. Dobře vezmeme si například Dominiku Myslivcovou... Na narozeninové párty krásná.cz jsem se s ní bavila a ona říkala, že díky blogu je tím, kým je. A dělá si co chce. Například teď se pouští- možná už pustila, mluvili jsme spolu někdy začátkem února a to měla jít druhý den do studia- do zpívání.
A kdo by nechtěl být tím nejlepším?

Jednou, když jsem byla malá asi tak ve 4. třídě, někdo mi řekl: "Blogování je ztráta času, dělej raději něco užitečnějšího." Lidé jakoby nechápali, že je to koníček stejný jako třeba sbírání známek, vaření... A člověku to dá mnohem víc než hraníher na počítači, X boxu nebo Playstationu. Většinou je blog také o nějakých našich koníčcích a je to místo, kde máme možnost předvést to, co umíme.

Takže...

Blogování zdar!


They try to bring me down

13. března 2012 v 23:31 | PJ

But I won't stop...

Včera byl velice zvláštní den. Přihodilo se mi něco, na co skutečně nejsem pyšná. Nastal u mě jakýsi zkrat, kdy jsem měla pocit, že už je toho moc a že já to přeci nemám z potřebí...
Eh.. dobře, začneme o začátku.
Od chvíle, kdy jsem otevřela svůj nejražší twitter (jediné místo spolu s blogem, kde se cítím svým pánem) a uviděla tam tweety mířené proti mě, které říkaly samé "milé" věci:

"ssi trapná možná nevypadáš blbě ale v hlavě máš vymetýno jak vymetená trubka"
"moc si myslíš trapko"
" trpná namachrovaná píča a hraješ si tu jako na co"
"tyvole založim si twitr narzim tu na tu namyšlenou píču nákýho teplýho přítele Bíbra a teplouše koncim"
"no fuj co to máš na nechtech"
"tyvole tohle vypadá jak když si se hrabala v prdeli xD"
"nevěděla sem že neuneseš pravdu"

atd. Víte, v tu chvíli mi bylo dost mizerně. Jackeline mi potvrdí, že jsem měla chuť se vším zkončit. Teď mi mé chování přijde hloupé, ale jak říkám, měla jsem zkrat. Jackeline jsem psala věci, že blog nechám,ale psát už nebudu, že se nbudu ztrapňovat a že se snažím,ale nemám na to, že lidé mě budou mít za tu trpnou, namyšlenou...
Ano, PJ,ta která měla tolik plánů, pořád psala, jak má co říci světu, chtěla zkončit.
Kvůli jedné jediné osobě, která měla evidentně sama se sebou jeden velký problém.
Víte, aby jste si nemyslely, že jsem slaboch. Jasně. Psalo mi do komentářů spoustu anonymů, kteří nadávali a i dvě slovenky, které mě nejspíš také neměly moc rády. To mi ale nějak nepřišlo, umála jsem se a šla dál.
Nevím, proč mě tohle tak zabolelo.
Možná, protože to ta holka napsala na MŮJ milovaný twitter. Možná, že jsem si myslela, že když dlouhou dobu nic takového nebylo, že můj noý styl psaní článků a vůbec vedení blogu lidem vyhovuje a že jsem to změnila k lepšímu.
Možná jsem doufala, že všichni pochopily, to o co se snažím. Že ví, že mi nejde o to se mevomoí proslavit jako blogerka, že mi jde o to předat vám určitý vzkaz, ponaučení a pobavení zároveň. Chci vám pomoct. Chci vás informovat. Chci aby jste ve mě všichni mí návštěvníci měli jakousi kamarádku- se vším všudy.
Asi jsem se spletla. Nebo ne.
Ale nový den přinesl i jiný úhel pohledu. Napsal mi totiž můj kamarád. A sundal mi konečně únvné brýle sebelítosti a pochobností a nasadil opět mé oblíbené bílé. Přes které se koukám nejraději, protože jako bílá barva je známkou čistoty, i svět mi pak přijde jasnější. A díky nim vidím pouze čitou, pozitivní energii.
Stejný kamarád mi řekl: "Vzpomeň si, co se říká o Bieberovi. Že je gay, že je to holčička. Lidé na něj nadávají každým krokem. Hejtují ve dne v noci a on? Přestal kvůli tomu? Ne. A vyhrál jako jediný 2 MTV ceny v jednom dni. Napsal Bestseller, natočil film o sobě samém, má víc než 18 miliónů fanoušků, kteří by dali cokoli, jenom aby ho viděli. A každý 3. kluk by chtěl být -ačkoli si to polovin z nich nikdy nepřipustí- jako on.
Takže ne. Milí drazí, namyšlená PJ bude stále na scéně.

Máš mě ráda? Dobře.
Nesnášíš mě? Ještě lepší.
Myslíš si, že jsem oškivá? Nekoukej se na mě.
Myslíš si, že jsem hloupá? Nečti moje články.
Neznáš mě? Nesuď mě.
Myslíš si, že mě znáš? Nemáš ani ponětí

6448476255_4fdce97d02_z_large
Znáte to. Hatters gonna Hate. Bloggers gonna Blog. Alligators gonna Alligate...
Můj život. Moje volba. Moje chyby. Ne tvůj byznys. Takže jestli mě nemáš ráda- nenávidíš. Sedni si na židli do místnosti mezi další lidi na které se můžu s prominutím vy...kašlat!

Alright stop!

"Haters need to stop it, just listen...."

Všechno?

12. března 2012 v 18:01 | PJ

...Raději nic!

Konečně jarní prázdniny došly i do buranova, ve kterém bydlím a i do toho druhého, do kterého kam chodím do školy. Takže proto je zase hnusně, že e člověku nechce ani vylézat z postele.
Já měla tolik plánů! Řekněme, že celý týden jsem měla tak nabytý! Ale naštěstí jsem už v sobotu stihla polovinu z toho odpískat-. No co? To počasí unavuje!
Takže dnešek jsem strávila do 2 hodin v poteli. Ven jsem vylezla pouze pro Latté a čokoládový donut.

Ale nechci tu psát o tom, jak užaně jsem si odpočinula. Chci tu složit poklonu jkednomu filmu a jené herečce, kterou srašlivě obdivuji a která se mimo jiné stala jedním z mých vzorů a inspirací!
Tumblr_lt7t62yrmn1r4bc8ro1_500_large
Ano, takže Snídaně u Tiffaniho a Audrey Hepburn!
Sakra! Alespoň trochu se jí podobat! Alespoň trochu být jako Holly...
A ani bych neopovrhoval takovým úžasným ousedem, jako měla. :D

A zase se sebestředně přesunu ke mě!

Jinak vám chci řít, že už se začne pracovat na účesech. Za tímto účelem se mi poedlo o strýčk vyprosit Adobe After Effects, bohužel v angličtině a bez manuálu pro blondýny, ale snad to nějak zvládnu. Přeci na ukázku účesů nebudu potřebovat tvořit sětelné meče v nějakém programu no ne? Jde mni čistě o to, aby to mělo nějakou úroveň, kvalitu a vás to bavilo. Nic víc.
Mimochodem určitě budu šťastná, když mi pošlete třeba nějaký obrázek s účesem, na který by jste chtěli návod, nebo případně příležitoist na kterou by jste potřebovali nějaký účes a nevíte jaký. S Jackeline bereme inspiraci všude, ale vaše přání- náš rozkaz ;)

Say STOP!

8. března 2012 v 16:54 | PJ |  Focused on
Máte tu focused on o trohu dří,ale po přečtení zjistíte, že není na co čekat.
Jelikož jsem již dávno odepsala facebook, projížděla jsem dnes twitter, kde se dozvím vždy co se děje. Dnes mne zaujalo, že všechny tweety směřovaly předeším k jakému si Konymu.
Začalo mne zajímat kdo to je, co znamená #Kony2012 a kdo jsou neviditelné děti?
Po několika minutách mi začl běhat mráz po zádech. Tak se pohodlně posaďte a čtete, protože sice bych se divil, kdyby to neříkali za pár minut neříkali v televizních novinách,ale i tak cítím jakousi povinnost, že vás musím informovat, protože tohle si opravdu zaslouží minimálně skromné místečko na mém skromném blogu.Dovolte, abych vám představila muže, který je jedním z největším -bohužel- ještě žijícím nejhorším kriminálníkům této doby. Jeho jméno je Joseph Kony. A co že udělal? Vede "brutální kult unesených bojovníků" zvaný Lord's Resistance Army (LRA)
On unáší děti z jejich domovů do rovníkoé Afriky, nutí je stát se vojáky a dívky sexuálními otrokyněmi, zabije a zmrzačí jejich rodiče a sousedy.
Zajímaly by vás statistiky?
26 let násilí....
.....30 000+ unesených....
V roce 2005 byl obžalován,ale stále je veřejnosti neviditelný a stále mu vše prochází...

Tento rok má všechno změnit! Vzniklo toto video (doporučuji shlédnout a pokusit se porozumět)


a projekt KONY 2012
Proč 2012? Protože tento rok ho uděláme viditelným! Protože tento rok ho zničíme a Kony dostane, co i zaslouží!
Tumblr_m0imof5zyj1r4glbbo1_500_large
Fresh reports top the news almost daily of the continuing violence in Syria. Death counts are rising with casualties on both sides. EU bans and international uproar seem to have no effect and the Syrian military continues its advances on opposition occupied cities.When the Syrian crisis began in early 2011 the world watched in horror. Thousands were killed and the situation has continued to escalate.The instigating demonstrations began nearly a year ago to protest the imprisonment of children, but as a result of the violence thousands of lives have been taken – many of the dead are civilians caught in the midst of this struggle. Neither side seems willing to make concessions and violence continues.There are three groups opposing the governments and of these, the Free Syrian Army (FSA) is leading the military uprising. Do these groups have the right to continue fighting the government while civilians are consequently being slaughtered? The Syrian government is being indiscriminate in its killing and using the Free Syrian Army as its excuse. If the FSA were to stand down any continued violent action by the government would result in international uproar and foreign support would have a much more clear path of action.I worry that the value of the individuals lost is being forgotten in the midst of this desperate rights movement.Read the full history of conflict here.

5. března proběhla světová online premiéra toho videa a začlo se to šířit po celém větě rychlostí světla a twitter je toho stále plný.
Čím, že to vlastě můžeme my ovlivnit? Chápu, že ne každý by přispíval peněžní částkou, jednak to je snad i nesmyslné, ale pokud jte takoví nadšenci, proč ne, tady máte odkaz: https://www.stayclassy.org/checkout/donation?eid=14711
Ale pomůžeme všichni tím, že o tom budeme vědět a šířit informace dál! Takhle se celý svět spojí proti jedné osobě!
Ty děti si to nezaslouží, nebo snad ano?
Kony-2012_0_large

ZDROJE obrázků a více informací na: oficiálních stránkách, kde si mimo jiné můžete koupit i různé reklmní předměty (proč ne, ten náramek se mi moc líbí) nebo na blogu projektu.

Keep Calm

and

Stop Kony!


Mustache

6. března 2012 v 16:58 | PJ |  Nail art
V jednoduchosti je síla. -Motto tohoto nail artu A jelikož už tu byl první článek do "focused on..." nemohla jsem zvolit jiný motiv než moustache!

Moustache

4. března 2012 v 10:00 | PJ |  Focused on
Je to "cool". Je to zábavné. Je to stylové. O čem že to mluvím?
Moustache (někdy také mustache). Již 2 roky se to drží na žebříčku trendů po celém světě, takže není divu, že to došlo i k nám do Čech.

Víte zajímalo mě, proč je ten knírek tak proslulý? Proč to všichni znají? Proč? Proč? Proč? Proč? PROČ?
Hledala jsem odpovědi snad všude. Dokonce jsem porušila pravidlo lenosti, že když to není na první stránce googlu, tak to jednoduše neexistuje,ale... on to nikdo neví.
Může to být tím, že se jakýsi 26-ti letý chlápek Della Valle rozhodl udělat reportáž s názvem 'the glorious moustache challenge', kde přesvědčil 30 lidí aby si měsíc pěstovali knírky a pak se jich ptal, jak jim to změnilo život jaké byly reakce okolí. (No jo nejspíš američan). Výsledky byly různé. Pokud vás to zajímá nejlepší bude zapnout google překladač nebo procvičit anglická slovíčka a podívat se na oficiální stránky projektu: http://gloriusmustache.com/
Ale přeci jen, celá tato akce byla až reakcí na úspěch knírku jakožto symbolu.
Co za tím vším tedy stojí?
Kořeny by to mělo mít mezi "hipsters" což by měli být v překladu "Hipíci" ale u nás v Čechách se to bere za špatný konec. (Plánuji o tom článek, teď na to nemám prostor.) Zkrátka spoustu lidí to přisuzuje právě jim. (Ve spojných státech vyznává tento styl každý druhý teenager, aby jste si to nepředstavovali skutečně jako naše hipíky.)

Musíme se spokojit s tím, že nejspíš není nikdo, kdo by za tím vším stál. Lidem se to zkrátka líbí. Je to zábavné, jednoduché a je to všude, takže pokud se vám to nelíbí zatnout zuby a čekat až to přejde-jestli to přejde, přeci jen už je to tu 2 roky lidem se to stále neomrzelo...

A teď by mě upřímně zajímal váš názor, protože chci vědět jak se to ujímá u nás, takže.. Jak se vám líbí knírky neboli MOUSTACHES ?

Popiš si tričko

3. března 2012 v 17:12 | PJ |  How to
Chceš mít originální tričko se svým vlastním textem?
To není v dnešní době vůbe žádný problém. Spouta z vás to určitě zná,ale přeci jen, kdyby někdo nevěděl... ;)

Only God can judge ...

1. března 2012 v 11:46 | PJ

...You not!

Lidé jsou různí, každý se chová jink, má jiné názory, vyznává jiné náboženství, styl a také každý vypadá úplně jinak! Právě to je na lidech to krásné! Každý jsme jiný, každý jsme limitovaná edice.
Teď je velkým trendem, že ti každý řekne "Buď sám sebou!" a víte jak to dopdne? Jakmila se tak konečn stane a ty začneš být tková, jká chceš a začneš se lišit, lidé tě začnou soudit. A už se to s tebou veze. Ty jsi ta špatná, se kterou my se bavit nebudeme.
Ale já tady chci mluvit o tom, že ne každý má to štěstí, že vypadá ... jak to nazvat a nepoužít to slovo jde to vůbec? čeština, takový pěkný jazyk se spostou slov a slovíček a nenašlo by se tu to slovo asi už to mám! ...zkrátka, jsou tu i lidém, kteří nevypadjí ani trochu podle společenskýh ideálů krásy. Tím zrovna nemyslím lidi, kteří si to pouze myslí, přitom mjí pouze několik chybiček, které nejsou ani vidět. Nemyslím tím lidi, kteří jsou trochu přitěle, nebo mají velký nos.. pusu... Myslím ty, kteří vypdají jak mimozemšťani, nebo jako postižení, nebo holka, která nevypadá jako holka ale jako shrek atp. (Tenhle popis byl velice hnusný, vůči nim,ale jak to jinak udělat, aby mi tahle zkažená spolenost rozuměla?)
Když jsem včera projížděla youtube narazila jsem na už trochu víc starší video, kde se jedna taková holka snaží zpívat. I kdyby to uměla, lidi by se jí stejně smáli. Zavřete oči, ono to vážně není až tak špatné. Ta holka: Katie, má svůj sen, chce zpívat! Chce být zpěvačkou. Má pocit, že na to má.


Ono kdyby se jí našla dobrá písnička a trochu se upravil... já tomu nerozumím,ale zkrátka to jak se říká, že v koupelně to zní líp... no tak ten prvek (já mám vyjadřování fakt..) Tak by mohla znít jako třeba Nicki Minaj, která podle mě umí zpívat ted taky velice...ehm.. ale má dobrý vzhled. Katie ne.
Nicki Minaj má své fanoušky a Katie na youtube komentáře typu:
"HAGRID? IS THAT YOU?"
"snorlax's sister"
"Dis cacodemon has talent"
"kill it!!! kill it with fire!!!!!!!"

Každý máme svůj sen a měli bychom z ním jít! A teď mi řekněte. Kdyby jste byli na jejím místě, co by jste dělali? Myslíte si, že ona neví jak vypadá? Myslíte si, že se jí ve škole neposmívaj? Myslíte si, že je to věc co nemá duši, city a vaše urážky jí nerozbrečí?
Jedeme dál? Nebo ne, můžete se podívat na tohle video, posmívejte sem, ano je postižený a vypadá -jinak- ale jemu už to může být jedno. Už se po této plnetě neprochází. Vsadím se, že kvůli svému vzhledu neměl život jako my, nikdo ho nikdy nepozval třeba na privát nebo tak.

"Nesuď knihu podle obalu." -Hahaha

On/a je ošklivý/á ? ŘEKNI MI DEFINICI KRÁSY!
Tumblr_lzxhhuzsml1qfdwsio1_500_large

Lidé soudí i ty dokonalé- možná, že je i víc.

Dokonlá holka: Umělá! Fake! Děvka!
Dokonalý kluk: Gay! Arogantní! Namyšlenej! Frajírek!
-Aha-

Nevím proč, ale nějak mám chuť tu někoho zmínit a udělám to!
JUSTIN BIEBER
-dnes slaví své 18-tiny "Happy B-day..." ale co
"To je takovej teplouš, holčička! Hahaha..." - "No fuj, vypni toho geje!"
Nejsem jeho -bláznivá- fanynka, líbí se mi několik jeho písniček. Je to zločin? Proč je až trestné někde pustit Biebera, ale třeba One Direction vám už tak nevadí? (Musím se přiznat, že pokud něčí fanynka jsem tak především 1D :D)
Ale čert to vem!

(Nevím proč,ale když jsem dnes ráno na twitteru viděla přání k tomu, že je Justinovi Beberovi 18 a u toho toto video a já si ho pustila, dojalo mě to, ten příběh, připravte se na další focused on.. i když na toto téma se dostanu asi až v létě, protože už to mám dopředu připravené :D)

To, že soudíš někoho, tím neříkáš, kdo jsou oni, ale jaký jsi ty člověk!

A kdo vlastně jsi, že můžeš soudit?