Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Každá jsme dokonalá

5. října 2011 v 16:58 | PJ

Máš akné, rovnátka, brýle nebo moc velký nos? Je opravdu hodně věcí, které ti může snižovat sebevědomí. A přitom zbytečně!Říká se o nás holkách, že nikdy nebudeme spokojené se svým vzhledem. Každá má něco, za co se stydí. I ta na první pohled nejdokonalejší dívka, která se zdá být namyšlená, má ve skutečnosti hodně "mindráků".

Proč vlastně nejsme spokojené se svým vzhledem?

Těch faktorů je skutečně hodně. Především to, že nám na módních přehlídkách ukazují samé vychrtlé modelky, které jsou neuvěřitelně vysoké. V médiích nám zase ukazují fotky celebrit, kde se je snaží zkritizovat, takže vlastně oni mají představu jakéhosi ideálu krásy a přitom si neuvědomují, že někdo takový snad ani být nemůže. Ty skutečně "dokonalé" ženy si většinou zaplatily velmi tučné ceny třeba pouze pro to,
aby se těch svých tuků zbavily. Zkrátka umělá krása, většinou jsou ale ti lidé spíš ještě víc nešťastní.

I naše okolí (třeba spolužáci…) se podílejí na tom, že nejsme spokojené se svým vzhledem. Například tím, že se nám smějí, protože jsme odlišní než oni, většinou si na nás léčí svoje problémy.

Tak třeba si uděláš vyčesaný drdol a bude se ti to strašně líbit a budeš se v tom i dobře cítit, do té doby než tě uvidí tvoje spolužačka, která ti už dlouhou dobu závidí tvoje krásně dlouhé vlasy, a řekne "Prosím tě, co to máš na tý
hlavě, ti z toho odstávaj uši, ne?" A je vystaráno, při první příležitosti si to rozpustíš a doma zkoumáš, zda-li ti skutečně ty uši odstávají. Nakonec dojdeš k tomu, že ta holka měla pravdu a mindrák je na světě!

Musíš se naučit bránit těmto útokům. Bude ublíženo tomu, kdo si ubližovat nechá. Snad nejlepší řešení je naučit se NEBRAT SI NIC OSOBNĚ! Ti lidé to neříkají kvůli tobě, ale kvůli sobě. Nechtějí tě upozornit na to, že ti to nesluší, ale tiše tím říkají "Pomoc, bojím se, štveš mě, že jsi tak hezká…" Snaží se, abychom se cítili mizerně. Kdyby si ty veliké celebrity braly osobně, co všechno špatného o nich novináři napsali, nemyslíš, že by se z toho asi brzy zbláznily? Představ si i ty, že jsi nějaká krásná celebrita a ti ostatní jsou závistiví paparazzi, kteří čekají na chvíli kdy tě můžou stáhnout k sobě dolů. Nauč se jim vzdorovat a ukaž jim, že víš o tom, že nejsi dokonalá, ale v tom případě dokonalý není nikdo.

Záleží na tom, jak si to přebereš, buď není dokonalý nikdo, a nebo jsme dokonalí všichni! Mě se víc zamlouvá to druhé tvrzení. A co ty? Stydíš se také ze něco?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pajush | Web | 6. října 2011 v 15:45 | Reagovat

Krásný článek už jsem ho četla i na krasna.cz a fakt povedený konečně něco co mi zvedlo náladu

2 PJ | Web | 8. října 2011 v 20:05 | Reagovat

:)

3 Pajush | Web | 2. prosince 2011 v 13:27 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.