Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Září 2011

Móda je hra!

14. září 2011 v 18:51 | PJ
Stává se ti, že ráno stojíš před zrcadlem a nevíš co na sebe? Stále si myslíš, že tvůj outfit není dost dobrý? Máš problémy, že nevíš jak co zkombinovat? Skoro každá má stejný problém. Nabízím ti zde pár triků, jak se naučit zvládnout módu. Je důležité naučit se jak k sobě jednotlivé barvy ladí a co už je vrchol nevkusu. Někdo má dar kombinovat oblečení od narození, někdo se to ale musí naučit.

Interbeauty podzim 2011

13. září 2011 v 17:12 | PJ

V pátek jsem se zúčastnila veletrhu INTERBEAUTY PRAGUE 2011, kde mi provedli kompletní proměnu. Ten den jsem vyzkoušela a dozvěděla se spoustu nových věcí a poznala spoustu skvělých lidí.

Nejprve jsem šla na manikúru od SpaRitual, kde se lidé chovali velice příjemně a ochotně mi vysvětlili snad vše, co se týká nehtů a vůbec péče o ruce. Nedá se to srovnat s nehtovými studii, ve kterých jsem doposud byla. Nejprve mi udělali masáž rukou, což bylo moc příjemné.
Proměna blogerek na veletrhu Interbeauty Prague - 12

Když se dostalo k lakováním nehtů, zjistila jsem čím se snad nejvíce jejich produkty liší od těch ostatních. Vše je čistě z přírodních složek, tudíž žádná chemie a nevěřili by jste tomu,ale například takový odlakovač skutečně vůbec nezapáchá jako ostatní. Když bylo dílo hotové byla jsem spokojená. I rodiče s mojí manikúrou byli spokojeni.
Proměna blogerek na veletrhu Interbeauty Prague - 10
Dále se šlo trochu občerstvit a honem honem na další proceduru, kterou byl samoopalovací nástřik. S tím jsem neměla vůbec žádné zkušenosti a obávala se, že skončím jako malý černoušek nebo odstín bude připomínat spíše cihly. I tady musím pochválit lidi jenž to měli na starost. Nejprve určili odstín, který by se ke mne nejvíce hodil, zvolili druhý nejsvětlejší a to Havaj. Převlíkla jsem se pouze do kalhotek , stoupla si do jakéhosi stanu a paní na mne začala stříkat barvu. Vysvětlili mi, že princip je v tom, že se teď 12-24 hodin nebudu sprchovat a až se osprchuju, barva se ze mě smyje a vytáhne můj vlastní, přirozený pigment a to už bude jako, kdybych se opalovala na sluníčku. Takže žádné nezdravé sauny nebo sluníčko. Cena v reálu se pohybuje od 500-1500 Kč. Když jsem se podívala do zrcadla, už to opálení stačilo abych pomalu nepoznávala sama sebe a to jsem ještě nevěděla co mě čeká.
Šlo se na řasy. Snad nejdelší proceduru, kterou jsem ten den měla. Trvala něco kolem 2 hodin,ale výsledek stál za to. Vybrala jsem si velikost řas C. Delší už bych si ani nedokázala představit.
Proměna blogerek na veletrhu Interbeauty Prague - 11
Obdivuji trpělivost a preciznost paní, které nám naše řasy připevnili. Já půlku procedury prospala,ale výsledek byl vážně úžasný. Kamarádky říkaly, že mám řasy jako mrkací panenka. Já samotná jsem moc spokojená. Zhruba by měly všechny vydržet 14 a pak pomalu vypadávat,ale efekt by měl vydržet celý měsíc.
Proměna blogerek na veletrhu Interbeauty Prague - 14
A následovali úpravy jako nalíčení a učesání. Líčení bylo výraznější než jsem zvyklá,ale nemohu říct, že by se mi nelíbilo. A účes! Bylo jasné, že se jednalo o odborníka ve svém oboru, když mě pan kadeřník začal česat. Celý ten účes byl fantastický, jednoduchý, zapletený a rychlý. Ačkoli by mi připadal neuvěřitelně složitý, trvalo to asi 5 minut.
Proměna blogerek na veletrhu Interbeauty Prague - 15
S tím vším jsem byla spokojená. Opálení, řasy a manikúra vypadají stále skvěle. To vše mi teď velice šetří čas v koupelně, jelikož mám řasami zvýrazněné oči, nemám potřebu se líčit, takže všechen svůj čas věnuji česání. Spoustu lidí si všimlo, že se u mě něco změnilo a spoustu lidí mi také můj nový vzhled pochválilo.
Proměna blogerek na veletrhu Interbeauty Prague - 16
Celý den se mi líbil a jsem ráda, že jsem měla tu šanci si vše takhle vyzkoušet na vlastní kůži.

A konečně video:


Na učení v plné síle

2. září 2011 v 16:39 | PJ
Po dvou měsících bezstarostného prázdninování, kdy jsi si pouze užívala volna a svobody přišla škola! U nás uběhne od začátku školního roku sotva pár týdnů a páni profesoři na nás hned tlačí s různými písemkami a zkoušením. Po prázdinách však má každý z nás hlavu ještě stále někde ve vzduchu. Pokud i ty máš podobný problém a nemůžeš se soustředit na učení, tento článek je právě pro tebe!

Ovládni své soustředění

1. Nenech se rozptýlit!
Obecně platí, že člověk by měl mít při učení nebo plnění domácích úkolů vypnutou televizi a i rádio. Ovšem pokud tě rozptyluje hrobové ticho je zde povolena hudba na pozadí. Samozřejmě každý druh hudby je dobrý na něco jiného. Nevím, zda-li ti pomůže, když si k učení pustíš třeba Ozzieho Osbourna. Odborníci tvrdé, že na učení se hodí spíše klasická hudba,ale záleží na vás.
2. Rozvrhni si svůj čas
Je těžké věnovat se několika věcím zároveň, většinou pak uděláš obě tak na 50%. Rozvrhni si svůj čas tak, abys všechno zvládala a nezapomínej si po minimálně každé hodině učení udělat přestávku, mozek totiž potřebuje po určité chvíli vypnout. Pro takovou přestávku se doporučuje nějaká činnost, třeba vyvenčení psa, úklid a nebo můžeš zkusit nějaké Jogínské cvičení.
3. Jídlo a pití
Pokud nemáš dostatečnou hladinu cukru může klesnout i tvá pozornost. K lepšímu soustředění ti také velice pomůže ovoce, které obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. A hlavně nezapomínej na svů pitný režim, protože pokud nemá tvé tělo dostatek tekutin budeš unavenější.

Pár tipů jak se dokonale naučit se látku

1. Musíš vědět o co jde
Nemá cenu se něco tři hodiny učit, když to stejně nechápeš. Snaž se již při hodině, když vyučující látku vysvětluje vše pochopit. Pokud ti něco není jasné, není nic lehčího než se zeptat. Otázky jsou projevem tvého zájmu o danou látku a ne neschopnosti, jak si spousta studentů myslí.

2. Musíš umět o dané látce mluvit vlastními slovy
Své nové poznatky si zkus spojovat s konktétními příklady. Vždy když se něco učíš podtrhni si to nezbytné, kresli si různá schémata a o všem si řekni svými slovy. Když se učíš neboj se u toho také mluvit nahlas.


A hlavně se po vší té dřině nezapomen náležitě odměnit. Samozřemě už jednou odměnou pro tebe bude dobrá známka,ale také si řekni, že třeba pokud se naučíš to a to, kupíš si ty nádherné šaty, po kterých už dobu koukáš a stále si je odříkáš.