Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Nau se hrát poker!

16. května 2011 v 18:29 | PJ
Co je nejpopulárnější a nejhranější karetní hra na světě ? No přece poker! Tato hra je sice těžká,ale pokud se jí naučíte ohromíte tém své okolí a určitě uděláte dojem i na toho krásného kluka v upnutých černých džínách ;). Pker se hraje v hernách, kasínách a je i jednou z nejhranějších her na internetu, ale jelikož počítám s tím, že vám ještě nebylo 18 tak vás nejspíš ještě do takové herny ani do kasína nepustí.

Nejdůležitějsí na tom je dostat dobré karty,ale poker je do značné míry i hrou, kterávyžaduje zručnost. A ve většině případů se nehraje o body,ale o peníze a proto než se rozhodnete vsadit své životní úspory musíte vědět kdy karty držet a kdy pasovat. Přip pokeru se vám bude hodit být dobrý psycholog, takže si myslím, že to je pro holky hračka!
Existuje strašně moc druhů pokru, já se zaměřím na Five-card Draw variantu, která je snad nejjednoduší.
Hraje se s běžným balíčkem karet (52 listů). Hodnoty karet od nejvyšší po nejnižší jsou: eso (A),král (K),královna (Q),kluk (J),10,9,8,7,6,5,4,3 a 2. Karty se také dělí podle symbolů: piky,kříže,srdce,káry, tato symboli ale namají vliv na hodnotu karet.
Na začátku hry je každému rozdáno 5 kret.
Cílem hry je na konci mít v ruce kartu s nejvyšší hodnotou. Sestavy karet jsou sestaveny od nejvyšší po nejnižší takto:
KRÁLOVSKÝ FLUSH
Skládá se z 10,kluka,královny,krále a esa a to ve stejnébarvě (se stejnými symboli).
Dosáhnout toho je téměř nadlické,ale co? Povést se to může zrovna vám!
ČISTÁ POSTUPKA
Jde o pět karet se stejnými symblo v posloupném pořadí. Pokud se nastole objeví 2 čisté postupky vyhrává ta s největší hodnotou.
FLUSH ZE 4 KARET
Jedná se o čtyři karty stejné číselné hodnoty a různých barev a jakákoli pátá karta. Pokud na konci složí víc než jeden hráč flush ze 4 karet opět vyhrává logicky ten s nejvyšší hodnotou.
FULL HOUSE
To znamená če se pětice karet co máte v ruce skládá z jedné trojice a jedné dvojice stejných čísel. Hodnoty se stanovují nejprve podle trojice pak podle dvojice. Takže K-K-K-2-2 je víc než Q-Q-Q-A-A
FLUSH
Obyčejný flush znamená různé karty stejné barvy. Opět vítězí vyšší hodnoty.
ŠPINAVÁ POSTUPKA
Pět karet v posloupném pořadí,ale v různých barvách,prostě opak čisté postupky.
TROJICE
Jak z názvu vyplívá jedná se o tři karty se stenou hodnotou a dvě libovolné karty,které netvoří dvojici.
DVA PÁRY
Dvě dojice karet se stejnou hodnotou a jedna libovolná karta.
JEDEN PÁR
Dvojice karet stejné hodnoty. Pokud to má více hráčů vyhrává opět ten s tou nejvyšší celkovou hodnotou.
VYSOKÁ KARTA
Pokud nikdo nemá žádnou z výše uvedených kombinací, vyhrává hráč s kartou nejvyšší hodnoty. Nejnižší je 2 a nejvyšší eso. Pokud je výsledek nerozhodný následuje druhá nehvyšší karta atd.

Takže už víte co je potřeba k vítězství. Na rozdíl od bridže se poker nehraje o body,ale o peníze, což dělá hru napínavější,ale je dobré se na začátku hry dohodnout na nejvyšším limitu, hra je pak více přátelská a nehrozí, že prohrajete celé kapesné.
A TEĎ UŽ JAK POSTUPOVAT
1. Než se rozdají karty hráč do banku vloží vklad ve smluvené výši. Vklad může být drobná mince. Vklad je nutný pro to,a by byla jistota, že někdo vyhraje.
2. Po vložení vkladu jsou rozdány karty rubem vzhůru. První dostane hráč po levici rozdávajícího a pak se pokračuje po směru hodinových ručiček. Pokud je rozdávající jeden z účastníků hry sobě rozdá až na konec. Nejprve rozdávající rozdá jednu kartu, pak pokračuje druhou atd. Jakmile všichni mají 5 karet zbytek balíčku pak rozdávájící položí lícem dolů na stůl a hra může začít.
3. Prohlédněte si své karty,srovnejte si je v dlani jako vějíř aby ste na ně dobře viděla a vyděla je jen vy. První hráč si vsadí. Většinou si první vsází ten po levici rozdávajícího a pak opět podle směru hodinových ručiček.
4. Při prvním sázení mají hráči několik možností pokud sázíte jako první máte dvě možnosti: Pokud nikdo nevsadil a vy jste na řadě můžete otevřít bank a vsadit, nebo dát příležitost jinému hráči.Když už někdo vsadil máte volby třé: Dorovnat sázku na hodnotusázky předchozího hráče, Zvýšit sázku oproti sázce předchozího hráče,nebo složit karty pokud cítíte že se na vás v tomto kole štěstímoc neusmála a tím přijdete o všechno co jste do této doby do hry vložila.
5. Všichni hráči co nesložili karty se mohou zbavit karet,které nechtějí a vytáhnout si místo nich jiné. Hráč se může zbavit maximálně tří karet a dostat za ně opět 3 z balíčku (musí mít prostě 5 karet na konci)
6. Po tom, co si vMěníte karty pokračuje se opět v sázení, můžete otevřít bank nebo dát příležitost jinému hráci a jakmile někdo otevře bank můžete dorovnávat sázky,zvyšovat nebokarty jedoduše složit. Hra končí ve chvíli kdy už nikdo nezvyšuje nebo všichni karty složily.
7. Teď přichází čas na to si karty ukázat
8. Vyhodnotit podle pravidel uvedených výše.

POKER FACE
Znáte ten výraz ne?
To jedůležitější na pokeru je nesložit karty, samozřejmě, že pokud je máte velice špatné, měla by jste o tom vážně uvažovat,ale zásadní je nedát na sobě znát to, že je máte dobré. V pokeru jde o "blafování" tedy předstírání, že máte lepší karty než ve skutečnosti máte. Pokud dáte na sobě při hře něco znát jste ve velké nevýhodě. Naučte se dešifrovat mimiku spoluhráčů. Podle toho poznáte, kdy je právě čas zkončit.Je důležité mít hru pod kontrolou!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JK | Web | 16. května 2011 v 19:34 | Reagovat

Poker je skvělí... Jinak mě začíná štvát že nejdou ty fotky....

2 JK | Web | 16. května 2011 v 19:34 | Reagovat

teda obrázky na blogu...

3 *Lussy* | Web | 16. května 2011 v 20:41 | Reagovat

ahoj,ne ve francii jsem zatím nebyla, ale za 14 dní tam jedeme se školou už se tam moc těšim =)

4 JK | Web | 17. května 2011 v 18:09 | Reagovat

wow.. skvělá návštěvnost... tady je ta holka jak jsi chtěla..http://edii.blog.cz/
Jinak jdeš zítra do školy?

5 JK | Web | 17. května 2011 v 19:52 | Reagovat

hmn... pěkný dess

6 justmybooks | 2. června 2011 v 21:54 | Reagovat

Dokonalá hra.. ;) Miluju jí.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.