Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Květen 2011

Jahoda

31. května 2011 v 19:19 | PJ

Vidíte tam mravence s brambůrkou?

29. května 2011 v 13:29 | PJTo jsme s JK krmili mravence rozdrolenými brambůrkami :)

Sportovní aktivity

27. května 2011 v 19:09 | PJ


Sportem ku zdraví, kráse a dokonce i ku štěstí! Když se nějaká z nás rozhodne sportovat je tu většinou z důvodu, že si myslí, že kolem ní je tuková bublina a nebo že jí rozčilují hodiny TEV když přiběhne a hrozivě funí. Víš ale že u sportu se můžeš zbavit stresu, nespavosti nebo PMS ? A to je jen minimum, kdybych se rozhodla to vše vypsat bylo by to nadlouho, zkrátka sportem a dobrou kondicí docílíš taky dobré nálady!

Jak se "dokopat" ke cvičení
To je to nejtěžší, pokud zvládneš tohle, zvládneš už všechno potom. Málokomu se do cvičení chce většina by raději vysedávala u počítače. Většinou nad tímto problémem zvítězí ti, co mají silnou vůli. Pokud ale nad tou tvou vůlí zvítězila lenost mám už jen jeden tip, který ve většině případů funguje. Vyraž na nákupy do nějakého obchodu jako je addidas, Puma, Nike a nakupuj! Kup si botky, teplákovou soupravu, čelenku… prostě věci na cvičení, které budpu krásně vypadat, budou pohodlné a uvidíš, že se budeš těšit až budeš moci vyzkoušet jak ti to v nich sluší až si půjdeš zaběhat kolem hřiště, kde hrají krásní fotbalisti ;-) Další můj tip je přihlásit se se svou kámoškou na nějaké cvičení, díky tomu se tam dokopeš navzájem mimo to můžete trik č. 1 dát dohromady s č.2 a tak vzniká skvělá kombinace. J
Způsoby cvičení
Těch je strašně moc, napíši ti sem své oblíbence a vůbec populární sporty.
Zumba: Velmi populární sport- tanec, tančí se nebo chcete-li cvičí na hudbu typu Shakira. Zumba tě uchvátí a strhne do víru pohybů a kila jsou dole ani nemrkneš. Já osobně zumbu doporučuji, sama chodím a baví mě to od samého začátku, zapotíš se sice dost,ale proti starostem a stresu je výborná!
Jogging: Neboli běh zvyšuje vytrvalost, tvaruje nohy a pokud to skombinujetš s přijemnou hudbou a dobrým místem (třeba parkem) bude tě to skutečně bavit. Ale také doporučuji běh ve dvou, zvyšuje to vaší vytrvalost lépe, protože si chceš třeba s kamarádkou povídat a to nemůžeš přeci zůstávat pozadu…
Plavání: Podle všeho nejlépe zvyšuje tělesnou kondici, posiluje svaly a zároveň uvolňuje.
Jóga: Zlepšuje držení těla, posiluje a uvolňuje svaly.
Samozřejmě i rychlou chůzí si zlepšíš svou kondici, dále pak Tenis, Golf, Skákání přes švihadlo…

Joggínská relaxační technika
Chceš spíše relaxovat než cvičit? Vrhni se na jógu, Když jsem chodila na jógu naučili mě tam relaxační techniku velice jednoduchou:
Lehni si na záda, zavři oči. Zhluboka se nadechni a vydechni, soustřeď se jen na dýchání na nic jiného. Postupně uvolňuj své tělo od kotníků po stehna. Poté vystrč bříško co nejvíc to půjde, chvíli vydrž, a pak ho uvolni. Dále uvolňuj ramena a obličejové svaly. Snaž se nemyslet na nic (To když mi řekli myslela jsem že to je hloupost, že to prostě nejde,ale soustřeď se jen na to, jestli je celé tvé tělo uvolněné pokud máš pocit, že některý ze svalů je napjatý uvolni ho, soustřeď se na dýchání a na uvolnění tvého těla) Takto odpočívej tak 10 minut poté pomalu otevři oči a pomalu také vstaň.

Jak správně jíst

25. května 2011 v 19:09 | PJ
Ať už dříve nebo později, určitě se dostaneš do nějaké luxusní restaurace a do nóbl společnosti, všechno máš naplánovaně, co si vezmeš na sebe, slušné chování máš v malíku,ale je tu jeden zádrhel, jsou chvíle, kdy si nevybíráme, co budeme jíst,ale je to už předem objednané hostitelem, na stole se zničeho nic mohou objevit pochoutky, které dobře voní, skvěle vypadají,ale JAK SE TO KRUCI JÍ?

Příborem umí jíst každý,ale co takhle: Čínskými hůlkami
Zdá se to složité a setkáš se s tím nejspíš minimálně,ale je to legrace.
Když držíš hůlky v ruce doporučuje se, si je představit jako rozbitou pinzetu v pravé ruce.
Ve skutečnosti je držíš tak, že prsteníček a prostředníček opřeš o palec - to je základ! Jednu hůlku drž pevně a druhou pohybuj dle libosti a pokus se uchopit nějaké sousto.
A jak tedy na to:
1. do pravé ruky vem jednu hůlku jako tužku. Ruka s hůlkou by měla být nad talířem vodorovně.
2. Do levé ruky uchop druhou hůlku a opři ji o vyčnívající prsteníček na pravé ruce. Hůku posuň doprava aby se dotýkala špičky prostředníčka. Druhá hůlka by měla být skoro rovnoběžná s tou první.
3. Hůlkou buteš pohybovat pomocí ukazováčku.

...je to dřina že? A teď si představte, že 4íňané jedí hůlkami i polévku! Já si raději nechám hůlky do drdolu. ...

Jak jíst: Humra
Objednat si Humra není jen tak obyčejná záležitost, jednak je to velmi drahé, neobvyklé a sníst ho není vždy taková legrace. Vlastně se to dá dost dobře přirovnat ke krevetám s tou výjimkou, že humr je o hodně větší.
Jako krok číslo jedna bych zvolila ulomení Humrovi klepeta. V restauraci by ti na ně měli dát louskáček (louskají se jako normální ořechy). Dále pak mu ulom ocas, pod ním se schovává další maso. Ty z lepších restaurací by ti měli dát humra již připraveného na jídlo,ale ne vždy tomu tak je. Štěstí přeje připraveným takže až dostaneš humra ze skořápky nezapomeň odstranit černou ocasní žílu a už si pochutnávej. Humří maso je skutečně výborné!

Jak jíst: Ústřice
Jenou a nikdy víc! Řekla jsem si, když jsem je ochutnala. Vůbec mi nechutnali, už z filmů (Mr. Bean) jsem věděla, že ne každému chutnají,ale v životě se má zkusit všechno. Pokud si je objednáš a ústřice nejsou ještě otevřené požádejte ať vám je otevřou, protože pokoušet se o to je velice obtížné. Vidličkou uvolni tělíčko ústřice od skořápky,dej si to u ústům a vypij, cílem hry je aby se ústřice nedotkla zubů a vklouzla rovnou do krku.

Jak jíst: Hrášek a jiné "kuličky"
Hrášek, krokety... je toho dost, vždy když se snažíme je napíchnou na vidličku vyletí nám z talíře. Hrášek stačí přitom pomocí nože na vidličku "namést". S kroketami už je to horší. Krokety by měly být křehké a jíst se jako brambory, tj. rozdělíš je vidličkou, nabodneš, namočíš trochu v omáčce a vložíš do úst.

Návrat k hokeji

24. května 2011 v 15:09 | PJ
Už to bude nějaký ten pátek,ale já stále uvažuji nad hokejem.
Bylo to zajímavé, jak jedna soutěž dokázala "stmelit" celý náš národ, který nejdnou neřešil, co vyvádí ti naši páni politikové, ale sedli si a sledovali zápas. Když jsme vyhráli, druhý den ráno všichni vlaječky na autech a na fecobooku vznikali skupiny .... ("S Arťuchinem vysklít skol se DÁ,DÁ,DÁ!" ...:D) Byla chvíle, kdy češibyli hrdí na to, že jsou češi a teď ? Kam se podělo to nadšení? Proč lidé nejdnou jsou zase takoví "unavení životem" ? Zdá se mi to? Možnáje to jen mé zaujetí...
Ať je hokej každý den v roce....ale to už by to lidi tak nebavilo... mmm ...
Nevím... Jaký je váš názor? Myslíte si také, že když byl hokej, lidé se na sebe usmívali, byli v pohodě a teď jako kdyby na ně padla opět peřina stresu a ... a nic! Nadávají na naší politiku, říkají (ti mladší), že až vyjdou školu půjdou do zahraničí, v čechách že nezůstanou... Bohužel já nemám co říkat, já jsem to samí,ale není to dobře.
Je smutné, že náš národ dokáže dát dohromady jen hokej, a že třeba nejdeme raději do ulic Prahy a nejdeme provést další defenestraci... :D No a co? Stejně se většina shodne na tom, že s naší politikou to jde doháje, tak by byl klid. To jste chodili na Staromák, když se hrálo, pojďte teď! Ne jen skupinka,ale lidstvo, pojďte ty politiky vyházet z oken ... hm?
Uff...berte tohle všechno s rezervou. Jedná se pouze o uvažování jedné blondýny...

Paulo Coelho: Brida

23. května 2011 v 17:18 | PJ
Nejsem ten typ, co by byl neustále začtený do nějaké knihy, proto to že mě tato kniha strhla je už samo o sobě výkon. Začala jsem ji číst v sobotu a právě teď zkončila.
Je to hodně na zamyšlení a uvědomění si, co to je láska, úspěch, víra, co je Bůh...
Příběh vypráví o Bridě, 21leté dívce, která se chtěla naučit magii. Narazila na jednoho Mága a na svou budoucí učitelku magie,ale ne magie jako věštění z karet, nýbrž magie přírody. Brida se bála v životě různých zásadních rozhodnutí a na své cestě jich musela udělat skutečně hodně. Naučila se jak zvládt různé fóbie a naučila se na svět dívat jinýma očima. Ale hlavně ji šlo o to, najít svou dhttp://www.iliteratura.cz/Content/Obalky/coelho_Brida.bmpruhou část... povedlo se ji to ?
Paulo na úvodu píše, že sama Brida mu tento příběh vyprávěla, ale přeci jen v mnoha věcech jsem na pochybách, zda-li se to vůbec stalo... Ale po tom co jsem se dočetla v té knize, nebudu nad touto zbytečnou otázkou spekulovat...
Knihu skutečně doporučuji! Jen je určena spíše pro starší lidi, protože jak jsem se již zmínila je to někdy složitější na pochopení...
Když jsem si chtěla vypsat, nějaká moudra z knihy, zjistila jsem, že opisuji skoro celou knihu.

Nau se hrát poker!

16. května 2011 v 18:29 | PJ
Co je nejpopulárnější a nejhranější karetní hra na světě ? No přece poker! Tato hra je sice těžká,ale pokud se jí naučíte ohromíte tém své okolí a určitě uděláte dojem i na toho krásného kluka v upnutých černých džínách ;). Pker se hraje v hernách, kasínách a je i jednou z nejhranějších her na internetu, ale jelikož počítám s tím, že vám ještě nebylo 18 tak vás nejspíš ještě do takové herny ani do kasína nepustí.

Nejdůležitějsí na tom je dostat dobré karty,ale poker je do značné míry i hrou, kterávyžaduje zručnost. A ve většině případů se nehraje o body,ale o peníze a proto než se rozhodnete vsadit své životní úspory musíte vědět kdy karty držet a kdy pasovat. Přip pokeru se vám bude hodit být dobrý psycholog, takže si myslím, že to je pro holky hračka!
Existuje strašně moc druhů pokru, já se zaměřím na Five-card Draw variantu, která je snad nejjednoduší.
Hraje se s běžným balíčkem karet (52 listů). Hodnoty karet od nejvyšší po nejnižší jsou: eso (A),král (K),královna (Q),kluk (J),10,9,8,7,6,5,4,3 a 2. Karty se také dělí podle symbolů: piky,kříže,srdce,káry, tato symboli ale namají vliv na hodnotu karet.
Na začátku hry je každému rozdáno 5 kret.
Cílem hry je na konci mít v ruce kartu s nejvyšší hodnotou. Sestavy karet jsou sestaveny od nejvyšší po nejnižší takto:
KRÁLOVSKÝ FLUSH
Skládá se z 10,kluka,královny,krále a esa a to ve stejnébarvě (se stejnými symboli).
Dosáhnout toho je téměř nadlické,ale co? Povést se to může zrovna vám!
ČISTÁ POSTUPKA
Jde o pět karet se stejnými symblo v posloupném pořadí. Pokud se nastole objeví 2 čisté postupky vyhrává ta s největší hodnotou.
FLUSH ZE 4 KARET
Jedná se o čtyři karty stejné číselné hodnoty a různých barev a jakákoli pátá karta. Pokud na konci složí víc než jeden hráč flush ze 4 karet opět vyhrává logicky ten s nejvyšší hodnotou.
FULL HOUSE
To znamená če se pětice karet co máte v ruce skládá z jedné trojice a jedné dvojice stejných čísel. Hodnoty se stanovují nejprve podle trojice pak podle dvojice. Takže K-K-K-2-2 je víc než Q-Q-Q-A-A
FLUSH
Obyčejný flush znamená různé karty stejné barvy. Opět vítězí vyšší hodnoty.
ŠPINAVÁ POSTUPKA
Pět karet v posloupném pořadí,ale v různých barvách,prostě opak čisté postupky.
TROJICE
Jak z názvu vyplívá jedná se o tři karty se stenou hodnotou a dvě libovolné karty,které netvoří dvojici.
DVA PÁRY
Dvě dojice karet se stejnou hodnotou a jedna libovolná karta.
JEDEN PÁR
Dvojice karet stejné hodnoty. Pokud to má více hráčů vyhrává opět ten s tou nejvyšší celkovou hodnotou.
VYSOKÁ KARTA
Pokud nikdo nemá žádnou z výše uvedených kombinací, vyhrává hráč s kartou nejvyšší hodnoty. Nejnižší je 2 a nejvyšší eso. Pokud je výsledek nerozhodný následuje druhá nehvyšší karta atd.

Takže už víte co je potřeba k vítězství. Na rozdíl od bridže se poker nehraje o body,ale o peníze, což dělá hru napínavější,ale je dobré se na začátku hry dohodnout na nejvyšším limitu, hra je pak více přátelská a nehrozí, že prohrajete celé kapesné.
A TEĎ UŽ JAK POSTUPOVAT
1. Než se rozdají karty hráč do banku vloží vklad ve smluvené výši. Vklad může být drobná mince. Vklad je nutný pro to,a by byla jistota, že někdo vyhraje.
2. Po vložení vkladu jsou rozdány karty rubem vzhůru. První dostane hráč po levici rozdávajícího a pak se pokračuje po směru hodinových ručiček. Pokud je rozdávající jeden z účastníků hry sobě rozdá až na konec. Nejprve rozdávající rozdá jednu kartu, pak pokračuje druhou atd. Jakmile všichni mají 5 karet zbytek balíčku pak rozdávájící položí lícem dolů na stůl a hra může začít.
3. Prohlédněte si své karty,srovnejte si je v dlani jako vějíř aby ste na ně dobře viděla a vyděla je jen vy. První hráč si vsadí. Většinou si první vsází ten po levici rozdávajícího a pak opět podle směru hodinových ručiček.
4. Při prvním sázení mají hráči několik možností pokud sázíte jako první máte dvě možnosti: Pokud nikdo nevsadil a vy jste na řadě můžete otevřít bank a vsadit, nebo dát příležitost jinému hráči.Když už někdo vsadil máte volby třé: Dorovnat sázku na hodnotusázky předchozího hráče, Zvýšit sázku oproti sázce předchozího hráče,nebo složit karty pokud cítíte že se na vás v tomto kole štěstímoc neusmála a tím přijdete o všechno co jste do této doby do hry vložila.
5. Všichni hráči co nesložili karty se mohou zbavit karet,které nechtějí a vytáhnout si místo nich jiné. Hráč se může zbavit maximálně tří karet a dostat za ně opět 3 z balíčku (musí mít prostě 5 karet na konci)
6. Po tom, co si vMěníte karty pokračuje se opět v sázení, můžete otevřít bank nebo dát příležitost jinému hráci a jakmile někdo otevře bank můžete dorovnávat sázky,zvyšovat nebokarty jedoduše složit. Hra končí ve chvíli kdy už nikdo nezvyšuje nebo všichni karty složily.
7. Teď přichází čas na to si karty ukázat
8. Vyhodnotit podle pravidel uvedených výše.

POKER FACE
Znáte ten výraz ne?
To jedůležitější na pokeru je nesložit karty, samozřejmě, že pokud je máte velice špatné, měla by jste o tom vážně uvažovat,ale zásadní je nedát na sobě znát to, že je máte dobré. V pokeru jde o "blafování" tedy předstírání, že máte lepší karty než ve skutečnosti máte. Pokud dáte na sobě při hře něco znát jste ve velké nevýhodě. Naučte se dešifrovat mimiku spoluhráčů. Podle toho poznáte, kdy je právě čas zkončit.Je důležité mít hru pod kontrolou!

VLOG: Na pouti

11. května 2011 v 19:39 | PJ
Omlouvám se, že nějak mi blbne zvuk Musíte si t dát úplně na maximum u té 2. scény...
příště se polepším! :)

Perfect day...

8. května 2011 v 21:06 | PJ
Tričko (Orsay), kalhoty (Takko), Šátek (Takko), Hodinky (New Yorker), Naušnice (H&M), Vodítko (Výstavní), Boty (New Yorker)

Recept na krásné vlasy

7. května 2011 v 22:09 | PJ
Vše co jsi potřebovala vědět o vlasech!
Pár základních informací aby jsi svým vlasům porozumněla a zbytečně je neničila.
  • Na začátek pár faktů o vlasech
Na trhu je několik druhů šampónů a knodicionéru. Jak se v tom má ale člověk vyznat? Zaleží na tom, jaký typ vlasů máte.

Mastné vlasy
-poznávací znaky
Vypadají zplihlé, snadno se lámou.
-péče
Potřebují často mýt jemným šampónem.

Suché vlasy
-poznávací znaky
roztřepené konečky, snadno se lámou, protože postrádají elasticitu mastných nebo normálních vlasů.
-péče
Potřebují také často mýt jemným,ale krémovějším šampónem a ošetřit kondicionérem.

Normální vlasy
-poznávací znaky
Ani suché ani mastné= Gratuluji jste majitelka ideálních vlasů!
-péče
Nepotřebují žádnou speciální péči, jen pokud si je často myjete je potřeba vybírat jemné šampóny

Smíšené vlasy
-poznávací znaky
U kořínků jsou většinou mastné a na koncích suché (většinou roztřepené na koncích)
-péče
Vyžadují pečlivé ošetřování speciálními připravky.

  • Základy o barvení vlasů
Barvení vlasů není ve skutečnosti tak špatné jak říkávají všichni okolo (ty co to ještě nezkusili), je úžasné jak vám i ten nejjemnější odstín dokáže výrazně ovlivnit váš vzhled. I ten nejmenší melír je výrazná změna.
Pokud se rozhodnete změnit vaši barvu vybírejte takovou, která vám půjde k odstínu vaší pleti. Je nemálo holek, se kterými jsem se setkala, co měli například černé vlasy a bílou pleť. To vypadá nerealisticky a upřímně HROZNĚ!
Nejlepší volbou je nechat si vlasy jen o několik odstínů zesvětlit nebo ztmavit, tím předejdete případným chybám nebo tomu, že se vaše barva neuchytí tak jak máa hlavně zajišťuje úspěšný výsledek: velmi často jsou nejúspěšnější ty nejnepatrnější chyby. Je několik možností jak barvit vlasy, buď Trvalou barvou,( která trvá většinou šest týdnů , nebo pak středně trvalou barvou( která se vymeje po šesti umytích), Melíry (které jsou podle mne nejideálnější, vydrží asi tak dlouho jako trvalá barva a když jich bude hodně zesvětlají vaši normální barvu) a pak jsou tu přirodní barviva (ty vaší přirozenou barvu jen zvýrazní a také její lesk a hloubku)