Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

For Pets

10. dubna 2011 v 11:23 | PJ
Možná jsem blondýna působící povrchně a na první pohled docela najivně,ale i já si všímám věcí, které nejsou tak docela v pořádku.
Jak jistě víte mám pejska- Quintíčka a díky němu se zajímám i o to, co se děje v psím světě. Nezajímají mne jen oblečky,ale i to, když psi strádají. Né všichni psi mají to štěstí, aby narazili na skvělého páníčka a měli spokojený život někteří skončí v útulku. Některé jejich milý, drahý páníček přiváže za auto a jede plnou rychlostí hlava nehlava. Některé pejsky někdo umlátí... Je to smutné,ale je to tak.
Minulý týden- 2.dubna byl na výstavišti v Letňanech 1. veletrh "for pets". Mimo skvělých psích potřeb od botiček po psí pohovky tam bylo také spoustu společností, kterým jste mohli přispět. Například Help pes- společnost, která cvičí pejsky pro nevidomé lidi. Minimální příspěvek, který jste mohli dát bylo 20Kč a dostali jste za to krásnou propisku a nebo za 70 korun už jste mohli mít létající talíř. Bylo tam toho skutečně dost. A ne jen pro pejsky byly tam i potřeby pro kočk, rybičky, výstava morčat... všechno možné. Na pódiu mluvili různí odborníci ohledně pořízení pejska nebo problémovém chování u zvířat.
Ale zpět k týrání. Pedigrie, jeden z hlavních partnerů výstavy, tam měl stánek s peticí, proti tomu, aby se se zvířaty zacházelo jako s věcmi, aby byl zákon speciálně pro zvířata. Samozřejmě jsem petici podepsala a také jsem měla možnost poslat DMS pro naplnění misek v útulcích. Tu šanci můžete mít i vy teď stačí napsat SMS ve tvaru: DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87777Pomoci může skutečně každá SMS.
Ovšem zpět k veletrhu.
Mohli jste tam vzít i svého čtyřnohého miláčka. Jedna paní měla poněkud neobvyklého, nebo neobvyklou? Ona totiž chovala a jetli jí nesnědla tak stále ještě chová Pumu ! Pohdovější kočku jsem snad ještě neviděla, ta si lehla kde mohla. Paní ji za sebou musela táhnout a ona se ani nehnula, když jí lidé začali hladit byla nadšená.
Opravdu úžasné zvíře!

Jiná paní zase chovala také kuriózní zvíře ? Chtěli by jste mít doma takové prase ?
Lidé jsou různí, ta paní na mou otázku jestli ho má na zahadě řekla, že bydlí v bytovce. Tak to musí být hodně zajímavé.
Dále pak fotka mého favorita ve výstavě morčat. Málem mi sežral foťák, když jsem ho chtěla dát mezi mříže. Měl krásné modré mašličky na zadečku- fešák ! :)

Tak to byla zajímavá zvířátka z veletrhu. Byo tam spustu obchůdků a všechno bylo zlevněné. Bylo tam vše za velko obchodní ceny. Chtěla jsem natočit video,ale měla jsem vybitou baterku- zákon schálnosti. Proto je i tak málo fotek.
Tento veletrh doporučuji. Všem kteří chovají nějaké zvíře, a nebo i ti, kteří nemohou,ale mají je rádi, nebo i pro ty, co teprve plánují.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JK | Web | 10. dubna 2011 v 11:33 | Reagovat

pěkný... to pošli na krasna.cz

2 lada | 22. dubna 2011 v 10:21 | Reagovat

tam sem byla taky, prase jsem videla :)

3 Maruš | Web | 26. dubna 2011 v 0:44 | Reagovat

Zaprvé - jako chovatelka "petyho" jistě víš,že není nic jako Pedigrie,ale Pedigree ;-)
Potom taky k tomu zákonu... Kdyby byl takovej zákon schválen,tak by už nebyli žádní lidé,kteří by jedli maso. Pokud ses o tuhle problematiku zaobírala (jatka,chov a převoz zvířat),jistě víš,jak to vypadá. To by byli všichni ve vězení. Cena masa by tak stoupla minimálně o polovinu,protože by byly jenom ekofarmy. A ty jsou,jak známo,předražené... Takže v zájmu vás,masožravců,není zákon tím nejlepším řešením... A mě,rostlinožravci,je to jedno :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.