Z blogu na blogspot. Nová adresa: style-brunch.blogspot.com

Více informací zde.

Dopřej svým drápkům péči jako od profesionála

7. března 2011 v 10:09 | PJ
Proč si nenajít chvilku a neudělat si manikůru z pohodlí domova
a s minimálními náklady ? Najděte si chvíli, pusťte si nějakou uklidňující hudbu,
uvolněte se a pusťte se do toho! ;)


Udělám to jako návod, takže budete potřebovat:
-misku s teplou mýdlovou vodou (dostatečně velkou, aby se vám do ni vešly ruce)
-peeling na ruce
-krém na ruce
-pilníček na nehty (nejlépe skleněný, papírový také není špatný,ale rozhodně nedoporučuji kovový)
-tužku na zamačkání kůžičky
-změkčující olejíček na kůžičku
-lak na nehty
-popř. odlakovač
Jako první si uděláme peeling rukou, mám pocit, že každá známe význam tohoto slova a myslím, že všechny poznáme,že to vaše ruce budou "jemnější". Krouživými pohyby rozmazáváme směrem od zápěstí až ke konečkům prstům. Ruce opláchnout a už naložit do misky s vodou. Chvíli nechat odmočit, kůžička se změkčí a bude se lépe upravovat. Předtím,ale rovnou odlakujte nehty.
Pak si kůžičku kolem nehtů potřete změkčujícím olejíčkem a tu přebývající zamačkejte. A máme tu čas na pilování. Jistě jste již slyšeli, že by se nehty neměli stříhat,ale pilovat, takže předpokládám, že si nehty pilujete průběžně, teď můžete upravit jen jejich tvar. Chtěla bych upozornit, že pokud si chcete dát nějaký barevný, výrazný lak, je dobré mít krátké nehty naopak, na francouzskou manikúru se hodí spíše delší.
A už jsme u téma lakování. Je spoustu teorií jak lakovat nehty. Tady záleží jak chcete aby nehet působil. Chcete ho opticky prodloužit a zeštíhlit ? Nechte ho po stranách nenalakovaný. Je toho moc, a abych řekla pravdu si je všechny nepamatuji. A jak nehty lakovat jako profesionál. Kdysi jsem měla půjčenou učebnici pro budoucí "manikérky" kde radili první tah udělat nad uprostřed, nad lunou (luna je takový ten bílý oblouk dole u na nehtu)další po stranách a nakonec zatřít i lunu. Další vrstva už jen natírat uprostřed po délce celého nehtu a pak opět po stranách. Bezbarvý lak tím samým způsobem.
Počkejte dostatečně dlouho,aby jste si celou práci nezkazili, a až to bude vše uschlé, přijde na řadu krém na ruce. Říká vám něco masáž rukou? Zkuste obyčejné roztíraní krému změnit právě na masáž rukou. Postup jak si takovou masáž přichystat můžete čekat příště a nebo si to mezitím najít jinde ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ivča | 16. června 2011 v 17:59 | Reagovat

Když si ta budoucí manikérka tak by si také měla vědět, že nehty se nemají pilovat kovovým pilníkem, ale papírovým nebo sklněným. ;-)

2 PJ | Web | 16. června 2011 v 20:06 | Reagovat

[1]: Av textu je napsáno co? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.